Přejít na obsah

Vláda schválila návrh nového zákona o biocidech

zpět
1.9.2015
paragrafy, právo, zákony, soud, sprvedlnost
zvětšitparagrafy, právo, zákony, soud, sprvedlnostZdroj: Shutterstock

paragrafy, právo, zákony, soud, sprvedlnost | Zdroj: Shutterstock

 

Za povolení biocidních přípravků, které slouží k hubení škůdců, mají výrobci platit 30.000 korun. Za žádost o schválení účinné látky pro první typ přípravku se má platit 150.000 korun. Počítá s tím návrh nového zákona o biocidech, který schválila vláda.

Norma má aktualizovat dosavadní úpravu podle současných předpisů EU a počítá se sankcemi.

„Navrhovaná právní úprava stanoví především postavení orgánů státní správy, působnost správních orgánů při výkonu státní správy a sankce za porušení povinností stanovených nařízením o biocidech,“ uvedlo v předkládací zprávě ministerstvo zdravotnictví, které by přípravky povolovalo.

Negativním dopadem může být zvýšení cen a snížení dostupnosti některých biocidních přípravků v rámci českého trhu, uvedlo ministerstvo. Zákon mimo jiní počítá s novým opatřením, které znemožňuje schválení takových účinných látek, které jsou považovány za nebezpečné podle unijního nařízení.

Sankce zákon zavádí nejen pro výrobce biocidů, ale i pro jejich uživatele. Za použití nepovolených biocidů nebo za nesprávné užití biocidních přípravků bude hrozit pokuta až 50.000 korun. Výrobcům a obchodníkům s biocidními přípravky má za porušení zákona hrozit až pětimilionová sankce.


Komentovat článek: Vláda schválila návrh nového zákona o biocidech

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné