Přejít na obsah

Vláda schválila strategické investice do státních nemocnic

zpět
18.11.2009
peníze
zvětšitpenízeZdroj: libre2006.ifrance.com

peníze | Zdroj: libre2006.ifrance.com

 

Vláda odsouhlasila upřesněný výčet investic do státních nemocnic pro tento rok. Již v květnu schválila, že letos dá na zásadní modernizaci z výnosu privatizace 1,5 miliardy korun.

Dvanáct investičních akcí, které dostávají podporu, je rozloženo na více let a mají celkovou hodnotu 5,59 miliardy. Usnesení z minulého týdne o schválení investic zveřejnil kabinet na svém webu.

Do nového výčtu zařadila ministryně zdravotnictví Dana Jurásková již probíhající rekonstrukci a modernizaci dětské části pražské Fakultní nemocnice Motol, a to lůžkových křídel A a B a operačního traktu D a D1.

Celkové náklady činí 3,15 miliardy korun, do konce roku budou provedeny stavební práce v hodnotě 1,5 miliardy. Návrh změny spočívá v nahrazení dodavatelského úvěru ve výši 390 milionů mimorozpočtovými zdroji, z toho 194,9 milionu dostane nemocnice letos a zbytek příští rok.

V novém výčtu je rovněž projekt onkologického centra ve Fakultní nemocnici Plzeň. Celkové náklady činí 986 milionů, do konce letošního roku budou provedeny práce za 580 milionů.

Do výčtu příjemců privatizačních peněz pro letošní rok naopak nebyly zařazeny Mezinárodní centrum klinického výzkumu (ICRC) v brněnské Fakultní nemocnici U sv. Anny a blok chirurgické a intenzivní onkologie a onkologické patologie v Masarykově onkologickém ústavu Brno.

Jejich projekty nejsou hotové. ICRC ale dostane mimorozpočtové peníze, 649 milionů, které budou v kapitole ministerstva zdravotnictví převedeny v příštím roce.

Také projekt vybudování pavilonu ochranného léčení v Psychiatrické léčebně Černovice nebude letos zahájen - léčebna dosud nezískala stavební povolení, a tak nedostane peníze.

V aktualizovaném výčtu 12 investic je například zpracování projektové dokumentace pro výstavbu traumacentra v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, vybavení centra stereotaktické radiochirurgie a radioterapie ve Fakultní nemocnice Ostrava a Leksellův gama nůž v pražské Nemocnici Na Homolce.

Pražská Všeobecná fakultní nemocnice dostane peníze vypracování analýzy možností rozvoje a modernizace.


Komentovat článek: Vláda schválila strategické investice do…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vláda schválila strategické investice do…

Komentáře

další 3 komentáře
znalý stavu výborně  | 19. 11. 2009 15:41

A celá země se sjede na ošetření do Prahy.To jsem zvědavá, jak to zvládnout.Do krajů nejde nic.Tam se zaplatí lidem, co rádi píšou papíry a žádosti, přiblblé poplatky.

gg Hlavně beton  | 18. 11. 2009 16:32

Co já vím, tak Motol se permanantně rekonstruuje a modernizuje už od doby, kdy ty baráky postavili.

Paletschek Hlavně beton  | 18. 11. 2009 10:02

ten je potřeba. Až v novém betonu nebudou lidé, to už budou na ministerstvu zdravotnictví jiní a ti současní budou za vodou.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné