Přejít na obsah

Vláda souhlasila s poskytnutím 1,5 miliardy na investice nemocnic

zpět
30.3.2010
peníze
zvětšitpenízeZdroj: www.dwtx.org

peníze | Zdroj: www.dwtx.org

 

Vláda souhlasila s poskytnutím 1,5 miliardy korun na strategické investice ve zdravotnictví. Dostat je má devět nemocnic na celkem 11 investic.

Peníze z bývalého Fondu národního majetku mají dostat fakultní nemocnice v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě a pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) a Ústav hematologie a krevní transfuze (ÚHKT).

Vláda má na konci dubna setkání s Asociací krajů ČR, kde chce výběr nemocnic důkladně vysvětlit hejtmanům, řekl dnes novinářům premiér Jan Fischer.

Konkrétně vláda plánuje přispět například na rekonstrukci a modernizaci dětské části pražské Fakultní nemocnice Motol, na vybudování brněnského Mezinárodního centra klinického výzkumu ve Fakultní nemocnici U sv. Anny, na rekonstrukci traumatologie, urgentního příjmu a vybudování jednotky intenzivní péče (JIP) a anesteziologicko-resuscitační kliniky (ARK) ve Fakultní nemocnici v Ostravě nebo na modernizaci radioterapeutického pracoviště onkologické kliniky ve Fakultní nemocnici Olomouc.

„Jsou to skutečně centrální priority,“ řekl Fischer o vybraných nemocnicích. Připomněl, že některé z investic jsou tak „supernaléhavé“, že v případě jejich odložení by byl ohrožen chod těchto zařízení. „Na to by mohla šeredně doplatit nejen ta zařízení, ale i jejich pacienti,“ podotkl Fischer.

V souvislosti s návrhem investic se objevily spekulace o prodeji areálu na lukrativních pozemcích u Karlova náměstí a přesunu VFN mimo centrum. Ministerstvo zdravotnictví i nemocnice to popřely.

Jednání o investici 40 milionů korun na projekt a přípravné práce se týkají výstavby nové budovy v hlavním areálu VFN. Se stěhováním nebo jakýmkoli útlumem v hlavním areálu na Karlově náměstí a v areálech navazujících se nepočítá, a tudíž se v této oblasti nebudou uvolňovat ani žádné parcely, uvedlo ministerstvo.


Komentovat článek: Vláda souhlasila s poskytnutím 1,5 miliardy na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Vláda souhlasila s poskytnutím 1,5 miliardy na…

Komentáře

další 2 komentáře
Apech Beton jako priorita?  | 30. 03. 2010 14:22

Tohle je jak vystřižené z jednoho dílu britského sitcomu Jistě, pane ministře!, dokonce i ten Fišer je tomu seriálovému premiérovi podobný :-) Jak se postavila krásná nemocnice a úplně úžasně to fungovalo, ekonomicky byla v černých číslech a všichni byli spokojeni. Nebyli tam totiž žádní doktoři a pacienti, kteří by ta krásná černá čísla kazili. Tož pojďme tohle u nás udělat se všemi nemocnicemi a konečně bude po problému, pane premiére!

Kony Beton jako priorita?  | 30. 03. 2010 09:30

Vážený pane premiere,obávám se,že máte priority spíše ve vyřešení podfinancování personálního vybavení nemocnic.Pevně věřím,že dojde na má slova a po modernizovaných provozech se Vám budou prohánět pouze pacienti.Jinak Vám situace asi nedojde a zájmy soukromých firem,které se určitě tučně namažou Vám uniknou.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné