Přejít na obsah

Vláda vzala na vědomí text o fúzi pojišťoven vnitra a vojenské

zpět
17.5.2012
jednání, management, dohoda, smlouva
zvětšitjednání, management, dohoda, smlouvaZdroj: www.lafontinn.com

jednání, management, dohoda, smlouva | Zdroj: www.lafontinn.com

 

Na 120 milionů korun vyčíslilo ministerstvo zdravotnictví náklady fúze Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) a Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP). Vláda ji má v programovém prohlášení, ve středu vzala na vědomí její harmonogram.

Správní rady by měly do 15. července schválit podání návrhu na sloučení. Do konce srpna by měly pojišťovny připravit nový společný zdravotně pojistný plán.

Ministerstvo by dokumenty mělo schválit do konce října, sloučená pojišťovna by měla působit na trhu od ledna 2013.

Od spojení očekává vláda pokles provozních nákladů, ubýt by mělo v pojišťovnách zhruba 280 pracovních míst a klesnout mají také počty klientských pracovišť.

Podle vládního plánu se spojí dvě zdravotní pojišťovny, jejichž finanční situace i počty pojištěnců se výrazně liší. ZPMV je po Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP) druhá největší v ČR, její ekonomická situace je stabilizovaná.

VoZP podle zprávy pro vládu vykazuje finanční problémy, které nedokáže účinně vyřešit. Soustavné prohlubování problémů má negativní vliv na činnost této pojišťovny i na celý systém.

Podle zprávy je proto nutné počítat i s nepříznivým dopadem ekonomické situace VoZP na finanční stabilitu sloučeného subjektu. Budou muset být přijata opatření, která povedou k růstu efektivity. K tomu patří i přehodnocení smluvních vztahů tak, aby odpovídaly možnostem a potřebám sloučené pojišťovny.

Fúzí vznikne podle zprávy silný subjekt, který v některých regionech zaujme postavení srovnatelné v počtech pojištěnců s VZP. „Stane se na trhu veřejného zdravotního pojištění přijatelnou alternativou pro pojištěnce i poskytovatele zdravotních služeb,“ uvádí zpráva.

Sloučení má přispět ke stabilizaci systému a má omezit nejistoty, které plynou z finanční rozkolísanosti VoZP. Příznivé je podle zprávy také to, že se soustředí pojištěnci s obdobným charakterem vykonávané práce, tedy i s podobným nárokem na zdravotní služby.


Komentovat článek: Vláda vzala na vědomí text o fúzi pojišťoven…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Vláda vzala na vědomí text o fúzi pojišťoven…

Komentáře

další 2 komentáře
BOB Absolutní nesmysl!!!  | 17. 05. 2012 10:13

Sloučit všechny "pojišťovny" do jediné je v našem socialistickém systému, jak to chtěl David Rath, moudré. Stejně se nesmí ze zákona lišit! Ale slučovat dvě pojišťovny proto, že se na tom politici domluvili bez ohledu na ideologický či ekonomický smysl, toť totální nesmysl! Soudruzi, kde jste zapomněli přirozené vztahy? Kde máte občanskou svobodu? Stokrát nám můžete tvrdit, že jste pravičáci, když máte levičácký konstruktivistický přístup...

Jirka O  | 17. 05. 2012 10:10

Půjde pouze o pracovní místa uklizeček, nebo se posty porvou i papaláši ?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné