Přejít na obsah

Vláda zváží, zda kvůli očkování umožnit přístup k osobním údajům

zpět
18.7.2005

Vláda ve středu projedná poslanecký návrh, který by znamenal, že kraje a obce budou muset zdravotnickým zařízením poskytovat osobní údaje o svých obyvatelích, pokud to lékaři potřebují kvůli povinnému očkování těchto lidí...

Autory novely zákona o ochraně veřejného zdraví jsou tři poslanci KDU-ČSL. Uvedli, že jejich předloha není v rozporu s právem na ochranu osobních údajů. Lékaři podle nich musí zachovávat mlčenlivost, potřebují ale vědět, kdo zákonem nařízené očkování nepodstoupil.

„Například při přeočkování proti tuberkulóze je třeba obeslat všechny osoby jednoho ročníku, kterých se v daném roce přeočkování týká,“ uvedli poslanci v důvodové zprávě.

Proti vybraným nemocem je v České republice očkováno 97 procent dětí. Někteří rodiče očkování svých dětí odmítají například z náboženských důvodů, jiní jsou přesvědčeni, že očkování je nepotřebné a jejich potomkovi může spíš uškodit.

„Žijí v domnění, že zdravý životní styl jejich dítě ochrání před nemocemi, což je ale zásadní chyba,“ řekl ČTK již loni ředitel Krajské hygienické stanice v Brně Jan Mareček.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Vláda zváží, zda kvůli očkování umožnit přístup…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné