Přejít na obsah

Vládní prioritou bude zdravotnictví

zpět
12.11.2008

Koaliční krajská dohoda, která stvrzuje spolupráci sociálních demokratů, komunistů a hnutí Doktoři pro příští čtyři roky, zatím neobsahuje vládní programové prohlášení, ale už nyní je jasné, že zdravotnictví bude pro koalici prioritou. Tento resort sice získali do své gesce Doktoři...

jejichž lídr Berenika Podzemská bude radní pro zdravotnictví, ale důležitý je i pro ČSSD a KSČM.

„Byl to jeden ze stěžejních bodů naší volební kampaně. Trváme na zrušení poplatků v nemocnici, které zatím hodláme lidem refundovat, zabráníme privatizaci sociálních zařízení a chceme změnu akciové krajské nemocnice zpět na neziskové zdravotnické zařízení,“ uvedl Josef Novotný (ČSSD), budoucí hejtman Karlovarského kraje.

Dodal, že programové prohlášení vydá krajská rada do tří měsíců od podpisu koaliční dohody. Prakticky totéž zopakoval Jaroslav Borka, budoucí krajský náměstek pro majetek (KSČM).

„Rámec dalších priorit budeme postupně upřesňovat. Pro nás je důležitá také inventarizace krajského majetku, ale nepodceňujeme ani další resorty, jako jsou doprava, školství, kultura a další,“ uvedl Borka.

Doktoři už mají manažerskou skupinu pro zdravotnictví připravenu a na celé problematice chtějí pracovat týmově. „Chtěli bychom také otevřít školství a politiku kraje zprůhlednit a lidem vysvětlovat tak, aby našim krokům rozuměli a pochopili je,“ uvedla Berenika Podzemská.

Zatímco tři koaliční partneři nalezli shodu pro svou další spolupráci, občanští demokraté odcházejí po osmi letech do opozice. „Koaliční vyjednávání pro nás skončilo v momentě, kdy bychom museli být v koalici s komunisty,“ uvedl Josef Pavel (ODS), odstupující hejtman.

ODS překvapivě po trojkoalici nepožaduje získání předsedy kontrolního výboru. „Dohodli jsme se, že budeme mít po jednom našem členu ve všech krajských výborech a komisích,“ vysvětlil Josef Pavel.

Ustavující zasedání nově zvolených krajských zastupitelů se koná zítra v devět hodin na Krajském úřadu Karlovarského kraje.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Vládní prioritou bude zdravotnictví

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vládní prioritou bude zdravotnictví

Komentáře

dalších 19 komentářů
Máma vládní prioritou musí být-  | 13. 11. 2008 10:14

Zrušit velký počet pojišťoven,nedovolit hospodařit penězi plátců zdr.pojišťovny.Především pevný řád a jistotu pro všechny zůčastněné.% procentuelně přepočíst na počet pacientů /pro 100% pojištěnců 5 -7% z balíků/ za podmínek předem daných.Hospodařit musí na svém a se svými financemi.Tudíž když budou 3 pojišťovny tudíž balík 5-7%si rozdělí mezi 3.Pojišťovny musí pojišťěncům předložit seznam všech úkonů co jim z pojištění vyplývá.Dále se musí řídit bezplatným přístupem k léčbě podle zákona.Pravidla pro fungování pojištění musí být jednoduchá a zřejmá.Lékaři si smlouvy dělají podle svých kvalit.Musí garantovat poctivou léčbu pro všechny.Atd

je to jasné?? Re:Re:Re:Re:obdiv  | 13. 11. 2008 09:48

bohužel zpět ke komunistům nás uvrhla zločinnost ods, v našem státě není pravicové demokratické strany

Dissenter Re:Re:Re:obdiv  | 13. 11. 2008 02:06

Abych to uvedl na pravou míru - disident jsem nikdy nebyl. Občas nějaký ten roznos ilegálních tiskovin z mladiské nerozvážnosti, ale jinak mě medicína bavila příliš na to, abych aktivně vystupoval proti režimu, kromě toho pochybuji o své odvaze čelit fyzickému násilí. Dost na tom, že jsem nekolaboroval.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné