Přejít na obsah

Vlastník nemocnice Louny prodal polikliniku za zády radnice města

zpět
19.3.2010
peníze, korupce, úplatek
zvětšitpeníze, korupce, úplatekZdroj: www.crunchgear.com

peníze, korupce, úplatek | Zdroj: www.crunchgear.com

 

Vlastník nemocnice v Lounech prodal bez vědomí radnice budovu polikliniky, ve které jsou ordinace privátních lékařů, rentgenové pracoviště či laboratoře. Vedení lounské radnice postup nemocnice pobouřil.

Vedení nemocnice zdůvodnilo prodej polikliniky nedostatkem peněz. „Připomínám, že kraj prodal v roce 2004 zadluženou nemocnici. Proto je akciová společnost Nemocnice Louny nucena v případě nezbytné potřeby využít i možnost prodeje majetku, jehož je konec konců suverénním vlastníkem,“ sdělil Právu ředitel nemocnice Antonín Strolený.

Město ji chtělo

„Před několika týdny jsme pana ředitele požádali, aby tlumočil vlastníkovi nemocnice zájem města odkoupit polikliniku. Reakcí bylo, že to považuje za vyloučené, protože by to znamenalo příliš velký pokles provozních příjmů nemocnice, ta by už pak nebyla životaschopná a on osobně by ji už odmítal dál řídit,“ řekl včera Právu starosta Jan Kerner (ODS). Strolený však zdůraznil, že neexistovala žádná dohoda s městem o přednostním prodeji, a že nikdy nebylo vyřčeno, že se poliklinika prodávat nebude „Jen jsme nepřistoupili na podmínky navržené městem, které byly nízké, pro nemocnici nevýhodné, nepostačující pro řešení její nepříznivé finanční situace,“ poznamenal ředitel.

Další trhlina

Novým vlastníkem objektu je pražská společnost Retarder, která se orientuje na podnikání v realitách. Vedení města se ihned spojilo s jejím majitelem. „Prezentoval nám svůj záměr zachovat v budově provoz zdravotnického charakteru a uzavřít dlouhodobé smlouvy se současnými nájemci. Chtěl by polikliniku zrekonstruovat a přilákat další nájemce z oboru zdravotnictví,“ řekl ve čtvrtek Kerner. „Pokud však společnost nebude postupovat podle předloženého scénáře, budeme muset ve spolupráci s lékaři hledat řešení zachování zdravotnické péče ve městě,“ dodal starosta. Strolený ovšem pacienty ubezpečil, že se pro ně nic nemění. Zpráva o prodeji polikliniky za zády města způsobila podle místostarosty Jana Čermáka (ČSSD) zásadní trhlinu ve vztazích mezi nemocnicí a radnicí. „Stejně jako v případu uzavření dvou oddělení.nás vedení nemocnice o chystaném kroku předem neinformovalo. Opakuje se tak neseriózní přístup, pro mě osobně není již vedení nemocnice důvěryhodným partnerem “ uvedl Čermák. Jeho postoj Strolený rezolutně odmítl.


Klíčová slova

Autoři

Karel Otcovský, Právo

Komentovat článek: Vlastník nemocnice Louny prodal polikliniku za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Vlastník nemocnice Louny prodal polikliniku za…

Komentáře

další 2 komentáře
Dr.Voštěp Ubohé Louny  | 19. 03. 2010 14:18

Vedení nemocnice má jediný cíl, a to vyvařit co nejvíce peněz, vše ostatní jako kvalita a dostupnost péče jim je ukradená. Bohužel radnice v Lounech na tom není o moc lépe.

ola nový majitel  | 19. 03. 2010 11:05

slíbil, že se pro pacienty na poliklinice nic nemění.... cha cha. Kdo tomu uvěří ? To samé říkal o nemocnici a nemocnice již neexistuje...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné