Přejít na obsah

Vnitro zrušilo rozhodnutí o krajských nemocnicích

zpět
15.8.2006

Své původní rozhodnutí, jímž v dubnu letošního roku pozastavilo výkon usnesení zastupitelstva Libereckého kraje (LK) ohledně transformace Krajské nemocnice Liberec (KNL) a Nemocnice s poliklinikou v České Lípě (NsPČL) na akciové společnosti, ministerstvo vnitra (MV) zrušilo. Uvedl to hejtman LK Petr Skokan...

(ODS).

„Obdrželi jsme rozhodnutí od MV kterým nám oznamuje, že původní rozhodnutí ruší a celé správní řízení s LK zastavuje. Je to pro nás velké zadostiučinění,“ uvedl Skokan. Kraj se totiž proti rozhodnutí ministerstva bránil Jak Právu již dříve vysvětlil vedoucí správního odboru Krajského úřadu LK Jiří Němec, podal si kraj rozklad k ministru vnitra. Pokud by ministr námitce nevyhověl, byl kraj rozhodnut podat žalobu ke správnímu soudu v Praze.

Přesto nyní nemá kraj ohledně transformace nemocnic jasno a čeká na stanovisko ústavního soudu k novému zákonu o neziskových ústavních zdravotnických zařízeních.

„Věřím, že i v tomto případě dospěje soud k závěru, že je třeba protiústavní zákon zrušit. Jakmile se tak stane, LK přistoupí k plánované transformaci, aby dodržel, co slíbil, a zajistil co nejefektivnější řízení svých nemocnic, které již několik let vede k tomu, aby hospodařily v černých číslech,“ shrnul Skokan.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Vnitro zrušilo rozhodnutí o krajských…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné