Přejít na obsah

Vodácký triatlon za hojné účasti lékařů

zpět
9.10.2007

Téměř 80 účastníků neodradilo chladné počasí předchozích dnů a v sobotu 29. září se postavilo na start pátého ročníku vodáckého triatlonu EPI. Triatlon se konal u příležitosti Dne epilepsie. Triatlon se konal zároveň jako Mistrovství České republiky lékařů. Spoluzakladatelem triatlonu je neurolog Doc. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., z nemocnice Motol spolu se svými přáteli z Kalifornie...

Slunce vykouklo a ve 13 hodin přesáhla teplota vzduchu příjemných 20 st. C. 13 jednotlivců, z toho čtyři ženy, a 19 štafet se pustilo do tří kilometrů běhu po břehu pískovny, 12 kilometrů jízdy na kole okolo Vlkovské pískovny a dvou kilometrů jízdy na lodi.

Motivací pro jednotlivce bylo pozvání od spoluzakladatele triatlonu Eppieho Johnsona na 35. ročník Eppie Ìs Great Race v Kalifornii v červnu 2008. To získala v kategorii ženy pod 40 let Lenka Šteffanová z Veselí nad Lužnicí s celkovým časem 0:49:05. Kategorii ženy nad 40 let zastupovala jediná MUDr. Blanka Zbořilová z Nemocnice Karlovy Vary. V mužích pod 40 let zvítězil Michal Háša z Bechyně (0:38:31), nad 40 let MUDr. Radek Neumann z Písku, bratr Kateřiny Neumannové.

Ve štafetách byly nejpočetněji zastoupeny čtyřčlenné pod součet věku 160 let. Tři nejúspěšnější v každé kategorii obdrželi věcné ceny od společnosti UCB. Motolskou nemocnici reprezentovaly „Motolky“ - zdravotní sestry Lenka Neuschlová, Alena Škrabánková, Jana Haberlová a Kateřina Paděrová. Společnost UCB sestavila tříčlenný tým pod součet věku 120 let ve složení Petr Nedvěd, Petr Škarka a Antonín Pec.

Bližší informace o Vodáckém triatlonu včetně pozvání na příští ročník naleznete na www.sportgroup.cz. Výsledkovou listinu a možnosti ubytování ve Veselí nad Lužnicí naleznete i na www.veseli.cz.

Společnost UCB podporuje občanského sdružení EPI rodina a SME - skupinu mladých s epilepsií.

Marie Hadravová, www.Zdravi.Euro.cz

autorka je pracovnicí Informačního centra města Veselí nad Lužnicí


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Vodácký triatlon za hojné účasti lékařů

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Vodácký triatlon za hojné účasti lékařů

Komentáře

další 2 komentáře
Yvas . katango, můžete se mi,prosím, ozvat ? děkuji  | 8. 10. 2007 21:51

yvas@atlas.cz

katango Navrhuji jiný lékařský triatlon - tentokrát pro " soukromé " lékaře :  | 8. 10. 2007 14:17

1.disciplína : jak dlouho vydržíme běžet po čtyřech ryjíce hubou v zemi , 2. plavání v předpisech,zákonech a nařízeních 3. cyklistika : dokážete nahoře se hrbit a dole šlapat ? Gratuluji,jste vítězem ! V systému našeho zdravotnictví rozhodně.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné