Přejít na obsah

VoZP ČR plní své závazky beze zbytku

zpět
9.11.2016
*soud, právo, spravedlnost, zákony, justice
zvětšit*soud, právo, spravedlnost, zákony, justiceZdroj: Shutterstock

*soud, právo, spravedlnost, zákony, justice | Zdroj: Shutterstock

 

Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP) ČR pod vedením generálního ředitele Karla Šteina dnes ve svém prohlášení ujistila svých více než 700 tisíc pojištěnců a všechna smluvní zařízení, že své závazky vůči všem subjektům beze zbytku plní.

Tisková zpráva VoZP

Ve smluvních zařízeních tedy nehrozí žádné odklady plánovaných výkonů z finančních důvodů.

„Vojenská zdravotní pojišťovna je finančně absolutně stabilním zařízením, které vůči všem subjektům řádně plní své smluvní i zákonné povinnosti včetně zcela naplněného rezervního fondu,“ uvedl Karel Štein. „Má tvrzení je možné si ověřit ve Výročních zprávách za jednotlivé roky i ve zprávách externích auditorů,“ dodal. Ředitel Štein současně informoval, že se kvůli pokusům o ne právě přátelské převzetí VoZP ČR obrátil písemně na všechny členy zákonodárného sboru. Požádal je, aby se v rámci svých pravomocí zasadili o to, aby nedošlo k násilné nepřátelské privatizaci ekonomicky úspěšného zdravotně-pojišťovacího ústavu. Jak připomněl, velkou část pojištěnců tvoří příslušníci či zaměstnanci armády ČR. Kromě pojištění této specifické skupiny se VoZP ČR stará o ochranu osobních údajů těchto pojištěnců a důkladné zabezpečení proti zneužití či vyzrazení.

Podle Šteina je trestní stíhaní vedené kvůli jeho údajným prohřeškům také součástí snahy o ovládnutí VoZP ČR, v jejímž čele stojí již sedm let. „Informace o důvodech mého trestním stíhání se ani částečně nezakládají na pravdě. Věřím, že svou osobní i profesionální čest obhájím. Bojím se jen, aby už nebylo pozdě. Mlýny české justice, jak také víte, melou jen velmi pomalu,“ uzavřel Štein.


Komentovat článek: VoZP ČR plní své závazky beze zbytku

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné