VoZP ČR plní své závazky beze zbytku

Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP) ČR pod vedením generálního ředitele Karla Šteina dnes ve svém prohlášení ujistila svých více než 700 tisíc pojištěnců a všechna smluvní zařízení, že své závazky vůči všem subjektům beze zbytku plní.

Tisková zpráva VoZP

Ve smluvních zařízeních tedy nehrozí žádné odklady plánovaných výkonů z finančních důvodů.

„Vojenská zdravotní pojišťovna je finančně absolutně stabilním zařízením, které vůči všem subjektům řádně plní své smluvní i zákonné povinnosti včetně zcela naplněného rezervního fondu,“ uvedl Karel Štein. „Má tvrzení je možné si ověřit ve Výročních zprávách za jednotlivé roky i ve zprávách externích auditorů,“ dodal.

Ředitel Štein současně informoval, že se kvůli pokusům o ne právě přátelské převzetí VoZP ČR obrátil písemně na všechny členy zákonodárného sboru. Požádal je, aby se v rámci svých pravomocí zasadili o to, aby nedošlo k násilné nepřátelské privatizaci ekonomicky úspěšného zdravotně-pojišťovacího ústavu. Jak připomněl, velkou část pojištěnců tvoří příslušníci či zaměstnanci armády ČR. Kromě pojištění této specifické skupiny se VoZP ČR stará o ochranu osobních údajů těchto pojištěnců a důkladné zabezpečení proti zneužití či vyzrazení.

Podle Šteina je trestní stíhaní vedené kvůli jeho údajným prohřeškům také součástí snahy o ovládnutí VoZP ČR, v jejímž čele stojí již sedm let. „Informace o důvodech mého trestním stíhání se ani částečně nezakládají na pravdě. Věřím, že svou osobní i profesionální čest obhájím. Bojím se jen, aby už nebylo pozdě. Mlýny české justice, jak také víte, melou jen velmi pomalu,“ uzavřel Štein.

VoZP ČR plní své závazky beze zbytku
Ohodnoťte tento článek!