Přejít na obsah

VoZP prý hospodaří dobře, plán sloučení s ZPMV není kvůli penězům

zpět
3.11.2011
graf, statistika, růst, lupa, kontrola, audit
zvětšitgraf, statistika, růst, lupa, kontrola, auditZdroj: www.piperreport.com

graf, statistika, růst, lupa, kontrola, audit | Zdroj: www.piperreport.com

 

Za plánem na sloučení Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra (ZPMV) nejsou podle vyjádření pojišťovny ekonomické problémy.

Je prý stabilní, má dostatek prostředků a za léčení platí včas. Kvůli ekonomickým problémům se letos na jaře spojila krachující Zdravotní pojišťovna Média s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

„I v současné složité ekonomické situaci, kdy si zdravotnická zařízení stěžují na nedostatek peněz, navýšila VoZP za prvních osm měsíců náklady na zdravotní péči o 3,67 procenta, z toho nemocnicím o 1,67 procenta ve srovnání s loňskem,“ řekl ČTK mediální manažer VoZP Richard Medek.

Pojišťovně podle něj trvale přibývají klienti - od ledna do října přes 10.000. K 1. lednu 2012 by měl počet pojištěnců přesáhnout 603.000.

ZPMV má 1,15 milionu pojištěnců, spojením s VoZP by se přiblížila dvěma milionům. Největší Všeobecná zdravotní pojišťovna jich má 6,1 milionu.

Pojišťovny vojenská a vnitra pracují s podobným okruhem pojištěnců, byly původně vytvořeny pro vojáky, policisty a hasiče, i když teď už jsou otevřeny všem. Sloučení obou pojišťoven je ve vládním prohlášení a ministr Leoš Heger (TOP 09) ho dal i do reformních zákonů.

Podle okruhu pojištěnců vytvářely pojišťovny při vzniku preventivní programy. VoZP se zaměřila na zdraví vojáků. Nyní má 27 preventivních programů, například Zdravá rodina, kúra odvykání kouření nebo program pro profesionální řidiče. Na rozdíl od jiných pojišťoven neutratila peníze z preventivního fondu, když se uvažovalo o rušení těchto fondů a pojišťovny převáděly peníze na léčení.

Hospodaření VoZP vyhodnocují ministerstva zdravotnictví a financí i správní rada pojišťovny. Za období leden až srpen 2011 převýšily zdroje základního fondu o více než 80 milionů nároky na úhradu péče a očekává se, že zdroje budou na konci roku opět vyšší než potřeby. „K 31. říjnu 2011 má VoZP k dispozici dostatek prostředků a uhrazeny veškeré závazky vůči zdravotnickým zařízením,“ shrnul Medek.


Komentovat článek: VoZP prý hospodaří dobře, plán sloučení s ZPMV…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku VoZP prý hospodaří dobře, plán sloučení s ZPMV…

Komentáře

další 2 komentáře
V O  | 4. 11. 2011 08:32

Jaké sloučení, zrušení obou. Obě jsou stejně zbytečné.

občan lékař Pohadky jsou asi pro modrý potěr ODS!  | 3. 11. 2011 14:04

IZIP - analogie modrého občana, který si koupí auto za 100 000 a 10 let do jeho provozu a údržby investuje 55 000,-Kč. ročně!!! Tak to dělá modrý MUDr. Cabrnoch a spol? Úžasné! Poradil jim to MUDr. Bém? Nebo snad kozel, co se stal zahradníkem na ministerstvu zemědělství ? Též dostal za l,5 mil super auto od manželky a ročně do něj investoval 750 000 ,-Kč na údržbu a provoz? Neskutečná ekonomika modrých šmoulů! OL

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné