Vrchlabí má zájem zachovat nemocnici

Titulní obrázek

Město Vrchlabí ústy starosty Jana Sobotky (ZVON) potvrdilo zájem zachovat provoz místní nemocnice v minimálně dosavadním rozsahu. Město vyšlo Českoněmecké Horské nemocnici Krkonoše podle starosty v minulosti mnohokrát vstříc…

Ředitel vrchlabské nemocnice Vladimír Dryml argumentuje poněkud macešským vztahem města k nemocnici, údajně stojící v pořadí priorit za místním hokejovým klubem. Klubu HC Vrchlabí provozovaném soukromým vlastníkem jde prý město mnohem více na ruku než nemocnici. „Na hokej jdou ročně milióny korun, o čemž se nemocnici může jenom zdát,“ tvrdí Dryml. Město Vrchlabí loni investovalo do hokeje 7,2 miliónu korun. Klub podle Sobotky žije především z vlastních zdrojů.

„Peníze, celkem 5,7 miliónu korun, šly na provoz městem vlastněného zimního stadiónu, když půldruhého miliónu jsme dali na hokejovou mládež,“ vysvětluje Sobotka.

Zájem města zachovat nemocnici neopadne ani v případě prodeje nemocničního areálu nabízeného majitelem Alexandrem Seidlem za zhruba 150 miliónů korun. Prodej lze ale chápat jako obecně možnou transakci v duchu hesla, že všechno je za přijatelných podmínek na prodej.

„Možný prodej nemocnice visí dlouho ve vzduchu. Lokalitu nemocničního areálu dovoluje územní plán města využít pouze na občanskou vybavenost,“ upřesnil starosta Sobotka.

Vladislav Prouza, Právo

Vrchlabí má zájem zachovat nemocnici
Ohodnoťte tento článek!