Přejít na obsah

Vsetínská nemocnice získala certifikát o národní akreditaci

zpět
23.2.2007

Komise oficiálně potvrdila rozhodnutí inspektorů, kteří zde provedli auditní šetření v polovině ledna, a Nemocnice Vsetín se tak zařadila mezi prvních deset nemocnic v republice, které získaly národní akreditaci...

Vsetínská nemocnice se stala držitelem certifikátu o udělení akreditace Spojené akreditační komise České republiky.

Komise oficiálně potvrdila rozhodnutí inspektorů, kteří zde provedli auditní šetření v polovině ledna, a Nemocnice Vsetín se tak zařadila mezi prvních deset nemocnic v republice, které získaly národní akreditaci.

Pro nemocnici i její pacienty je tento výsledek jednoznačně pozitivní. „Pro zaměstnance to znamená ocenění práce a úsilí, které vynaložili při přípravách na akreditační šetření, ale také obrovský závazek do budoucna. Pro pacienty je to zase určitá záruka, že péče, kterou naše nemocnice poskytuje, je bezpečná a kvalitní, přestože prostředí není vždy ideální a nejmodernější,“ vysvětlila manažerka kvality Magdalena Stejskalová.

Současně s certifikátem obdrželo vedení nemocnice rovněž závěrečnou zprávu o zjištěních v rámci provedeného akreditačního auditu. Získání akreditace navíc představuje nikdy nekončící práci.

„Díky akreditačnímu šetření dnes již víme, že většinu činností vykonáváme dobře a procesy kvality máme nastaveny. Je třeba však ještě zapracovat na jejich usazení v praxi a také na doladění některých drobností, abychom v létě opět obhájili certifikát ISO 9001 a v příštím roce uspěli při reakreditaci,“ doplnila Stejskalová.

Podle informací Spojené akreditační komise České republiky patří Nemocnice Vsetín svou velikostí spíše k větším nemocnicím, které národní akreditaci mají. Mezi akreditovaná pracoviště patří Masarykův onkologický ústav v Brně, Nemocnice Prostějov, Nemocnice Písek a další.

Zájem o akreditaci jako takovou však neustále roste a je velmi pravděpodobné, že v budoucnu to bude jeden ze standardních ukazatelů kvality zdravotnického zařízení jako celku.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Vsetínská nemocnice získala certifikát o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné