Výběrové řízení na ředitele klatovské nemocnice přezkoumá ministr

Dopisem adresovaným na ministerstvo zdravotnictví oslovil ve středu klatovský poslanec Milan Ekert (ČSSD) ministra Bohumila Fišera, aby přezkoumal průběh výběrového řízení na funkci ředitele klatovské nemocnice s poliklinikou. Určité pochybnosti má Ekert nejen kolem inzerátu na výběrové řízení, ale zejména o personálním obsazení výběrové komise…

Klatovy –

„Nevyváženým se jeví poměr zástupců veřejné správy a zdravotnické veřejnosti ve výběrové komisi – nebyli přizváni zástupci České stomatologické komory či České lékárnické komory, nebylo osloveno obvykle přizvávané ministerstvo zdravotnictví,“ uvádí se v dopise. Podle poslance je však mnohem závažnější zastoupení orgánů veřejné správy v komisi. Jak potvrdil starosta města Klatov Karel Mráz i hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann, nebyl ani jeden z nich zřizovatelem oficiálně požádán o vyslání svých zástupců do výběrové komise.

„Přesto se v komisi objevili zástupci uvedených článků samospráv ovšem bez jakéhokoliv zmocnění, zároveň však s velice významnou a širokou rozhodovací pravomocí,“ píše se dále.

Poslanec poukazuje i na text inzerátu, který se objevil ve Mladá fronta Zdravotnictví a medicínaZdraví.Euro.cz. V požadavcích je totiž uvedeno vysokoškolské vzdělání, a to bez jakékoliv specifikace, stejně tak postačí přiložené čestné prohlášení uchazeče.

Zřizovatel klatovské nemocnice, kterým je zdejší okresní úřad, však o žádném pochybení výběrového řízení neví.

„Složení komise odpovídalo vyhlášce ministerstva zdravotnictví a text inzerátu je stejný, jaký byl při výběrovém řízení na předchozí ředitelku i na ředitele záchranné služby,“ reagoval včera na náš dotaz přednosta okresního úřadu mgr. Ivan Petrů. „Pokládám celou věc za poslancův předvolební boj,“ dodal.

RADMILA NAGOVSKÁ, Plzeňský deník, 3.8.2001

Ohodnoťte tento článek!