Přejít na obsah

Výběrovým řízením procházejí ředitelé všech krajských VZP

zpět
11.7.2007

Výběrová komise a následně správní rada potvrdily ve funkci ředitelů šéfy v kraji Jihočeském, Královéhradeckém, Jihomoravském, Pardubickém, Olomouckém a v kraji Vysočina. Nově byli do funkcí jmenováni ředitelé poboček v Ústeckém a Plzeňském...

Výběrovým řízením procházejí ředitelé všech krajských poboček Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Uzavřena jsou už ve 12 krajích. Výběrové řízení pro Prahu se koná tento týden. V Karlovarském kraji bylo zatím zrušeno. ČTK to řekla mluvčí VZP Jana Víšková v reakci na změny ve vedení středočeské pobočky VZP.

Tamního ředitele, exposlance Petra Kotta, který musel kvůli problémům s alkoholem opustit ODS, má vystřídat Petr Nosek z krajské pobočky Královéhradeckého kraje. Kott ve výběrové řízení neuspěl.

Podle Lidových novin (LN) Kott ještě před odchodem stihl uzavřít několik podivných smluv. Smlouva s novou rehabilitací ve Vlašimi a novou poliklinikou v Jirnech u Prahy prý vykazují znaky poděkování sociálním demokratům za dosazení do funkce. Třetí je s firmou Clinterap, která otevírá psychiatrické ambulance ve větších městech Středočeského kraje. Kott jako jeden z mála pravicových politiků ve sněmovně podpořil zákon o neziskových nemocnicích.

Víšková ČTK řekla, že smlouvy se prověřují. Prozatím má informace pouze o tom, že jedna z těchto tří smluv nebyla vůbec uzavřena.

Mluvčí rovněž uvedla, že výběrová komise a následně správní rada potvrdily ve funkci ředitelů nové šéfy poboček v kraji Jihočeském, Královéhradeckém, Jihomoravském, Pardubickém, Olomouckém a v kraji Vysočina. Nově byli do funkcí jmenováni ředitelé poboček v kraji Ústeckém a Plzeňském. K 1. srpnu dostane nového ředitele pobočka v Moravskoslezském kraji a od 13. srpna bude mít nového ředitele i pobočka v kraji Zlínském.

V Libereckém kraji je výběrové řízení ukončeno, zatím ale nebyl nový ředitel jmenován. Výsledek výběrového řízení ve Středočeském kraji musí nejprve schválit správní rada VZP, což bude v srpnu.

Ředitelé poboček VZP

Jihočeský kraj: potvrzena Bronislava Hlachová

Královéhradecký kraj: potvrzen Pavel Pechánek

Jihomoravský kraj: potvrzen Antonín Jízdný

Pardubický kraj: potvrzen Michal Provazník

Olomoucký kraj: potvrzen Lubor Machytka

kraj Vysočina: potvrzen Jiří Kořínek

Ústecký kraj: nově jmenován Petr Veselský, stávající zaměstnanec VZP

Plzeňský kraj: nově jmenována Miloslava Šlajsová, do 30.6. ředitelka Stodské nemocnice

Moravskoslezský kraj: bude jmenován k 1.8. Aleš Zbožínek

Zlínský kraj: bude jmenován k 13.8. Tomáš Melichar

Liberecký kraj: výběrové řízení skončeno, ředitel zatím nebyl jmenován

Středočeský kraj: v srpnu se k výsledku výběrového řízení vyjádří správní rada

Praha: výběrové řízení bude tento týden

Karlovarský kraj: výběrové řízení bylo zatím zrušeno

Zdroj: VZP

Ve výběrové komisi zasedali ředitel VZP Pavel Horák, náměstek pro právní záležitosti Karel Hlaváček, zástupkyně odborů VZP Dagmar Sládková.

Za správní radu VZP její předseda Marek Šnajdr, místopředseda Michal Hašek a členové Lucie Talmanová a Vladimír Říha. Za dozorčí radu její předseda Josef Kantůrek. Za daný kraj pak vždy hejtman nebo jeho zástupce.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Výběrovým řízením procházejí ředitelé všech…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Výběrovým řízením procházejí ředitelé všech…

Komentáře

další 3 komentáře
AntiÚstečák Jan Christoph  | 12. 07. 2007 15:13

Jan Christoph byl krajským ředitelem Ústeckého a Karlovarského kraje. Nyní přišel o Ústecký a v Karlovarském bylo výběrové řízení zrušeno. Nevíte náhodou jak to bude dál? To snad nemáme kvalitní lidi? Proč by měl posuzovat zdravotnictví kraje člověk, který sem tam přijede do K.Varů? Navíc se velmi angažoval pro ČSSD v týmu nuceného správce za ministra Ratha. Teorie o neziskových nemocnicích nechť řeší v Ústí nad Labem.

Ananas Ananasovič Re:kolik nám to dá ananasů?  | 11. 07. 2007 11:27

taky si neodpustím zkoušku: ANANAS, hovado, ANANAS, ultrazmrd, ANANAS, ANANAS, ANANAS, ANANAS,

zkouška kolik bude a kolik nám to dá ananasů?  | 11. 07. 2007 11:19

Toto je zkouška, kolik umí filtr sprostých slov, omlouváme se slušným diskutujícím, ale slovo ananas nás okouzlilo :-) mrdat, ANANAS, ANANAS, soulož, ANANAS, ANANAS, ANANAS, imbecil, ANANAS, blbec, ANANAS, vůl, ANANAS, ANANAS, ANANAS, pitomec, další už nás nenapadá

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné