Výběrovým řízením procházejí ředitelé všech krajských VZP

Titulní obrázek

Výběrová komise a následně správní rada potvrdily ve funkci ředitelů šéfy v kraji Jihočeském, Královéhradeckém, Jihomoravském, Pardubickém, Olomouckém a v kraji Vysočina. Nově byli do funkcí jmenováni ředitelé poboček v Ústeckém a Plzeňském…

Výběrovým řízením procházejí ředitelé všech krajských poboček Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Uzavřena jsou už ve 12 krajích. Výběrové řízení pro Prahu se koná tento týden. V Karlovarském kraji bylo zatím zrušeno. ČTK to řekla mluvčí VZP Jana Víšková v reakci na změny ve vedení středočeské pobočky VZP.

Tamního ředitele, exposlance Petra Kotta, který musel kvůli problémům s alkoholem opustit ODS, má vystřídat Petr Nosek z krajské pobočky Královéhradeckého kraje. Kott ve výběrové řízení neuspěl.

Podle Lidových novin (LN) Kott ještě před odchodem stihl uzavřít několik podivných smluv. Smlouva s novou rehabilitací ve Vlašimi a novou poliklinikou v Jirnech u Prahy prý vykazují znaky poděkování sociálním demokratům za dosazení do funkce. Třetí je s firmou Clinterap, která otevírá psychiatrické ambulance ve větších městech Středočeského kraje. Kott jako jeden z mála pravicových politiků ve sněmovně podpořil zákon o neziskových nemocnicích.

Víšková ČTK řekla, že smlouvy se prověřují. Prozatím má informace pouze o tom, že jedna z těchto tří smluv nebyla vůbec uzavřena.

Mluvčí rovněž uvedla, že výběrová komise a následně správní rada potvrdily ve funkci ředitelů nové šéfy poboček v kraji Jihočeském, Královéhradeckém, Jihomoravském, Pardubickém, Olomouckém a v kraji Vysočina. Nově byli do funkcí jmenováni ředitelé poboček v kraji Ústeckém a Plzeňském. K 1. srpnu dostane nového ředitele pobočka v Moravskoslezském kraji a od 13. srpna bude mít nového ředitele i pobočka v kraji Zlínském.

V Libereckém kraji je výběrové řízení ukončeno, zatím ale nebyl nový ředitel jmenován. Výsledek výběrového řízení ve Středočeském kraji musí nejprve schválit správní rada VZP, což bude v srpnu.

Ředitelé poboček VZP

Jihočeský kraj: potvrzena Bronislava Hlachová

Královéhradecký kraj: potvrzen Pavel Pechánek

Jihomoravský kraj: potvrzen Antonín Jízdný

Pardubický kraj: potvrzen Michal Provazník

Olomoucký kraj: potvrzen Lubor Machytka

kraj Vysočina: potvrzen Jiří Kořínek

Ústecký kraj: nově jmenován Petr Veselský, stávající zaměstnanec VZP

Plzeňský kraj: nově jmenována Miloslava Šlajsová, do 30.6. ředitelka Stodské nemocnice

Moravskoslezský kraj: bude jmenován k 1.8. Aleš Zbožínek

Zlínský kraj: bude jmenován k 13.8. Tomáš Melichar

Liberecký kraj: výběrové řízení skončeno, ředitel zatím nebyl jmenován

Středočeský kraj: v srpnu se k výsledku výběrového řízení vyjádří správní rada

Praha: výběrové řízení bude tento týden

Karlovarský kraj: výběrové řízení bylo zatím zrušeno

Zdroj: VZP

Ve výběrové komisi zasedali ředitel VZP Pavel Horák, náměstek pro právní záležitosti Karel Hlaváček, zástupkyně odborů VZP Dagmar Sládková.

Za správní radu VZP její předseda Marek Šnajdr, místopředseda Michal Hašek a členové Lucie Talmanová a Vladimír Říha. Za dozorčí radu její předseda Josef Kantůrek. Za daný kraj pak vždy hejtman nebo jeho zástupce.

ČTK

Výběrovým řízením procházejí ředitelé všech krajských VZP
Ohodnoťte tento článek!