Vydavatelství Mladá fronta vyhlásilo nové ocenění Lékárník roku

Lékárník roku

Tisková konference Lékárník roku, jež se konala 11. října 2017 v rámci konference Zdravotnictví 2018 představila nové ocenění Lékárník roku. Divize Medical Services a měsíčník Zdravotnictví a medicína zde vyhlásily pravidla soutěže.

Tisková konference Lékárník roku, jež se konala 11. října 2017 v hotelu Grandior, Praha 1 v rámci konference Zdravotnictví 2018, kterou pořádají Unie zaměstnavatelských svazů a divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta, představila nové ocenění Lékárník roku. Divize Medical Services a měsíčník Zdravotnictví a medicína zde vyhlásily pravidla soutěže a seznámily širokou veřejnost s problematikou oboru. Ocenění Lékárník roku bude slavnostně předáno 19. dubna 2018 v Divadle Hybernia, Praha 1. Tiskovou konferenci moderovala herečka Pavlína Kafková.

Přednášející odborníci PharmDr. David Mendl, PharmDr. Jana Doležalová, PharmDr. Michaela Černá a Mgr. Irena Kiliková představili čtyři kategorie soutěže Lékárník/lékárnice veřejné lékárny, Farmaceutický asistent/asistentka, Celoživotní přínos v oboru farmacie a Můj lékárník/Moje lékárnice (on-line hlasování veřejnosti).

Zástupci řetězcových, neřetězcových a nemocničních lékáren diskutovali o aktuálním stavu vzdělávání v oboru farmacie, a také o vlastnostech, schopnostech a dovednostech nutných k vykonávání profese lékárníka a farmaceutického asistenta. Řečníci se shodli, že mnoho problémů v systému zůstává neřešených – zejména pak podcenění profese lékárníků i farmaceutických asistentů a složitý úhradový mechanismus. „Vítám vyhlášení ocenění, které pomůže zpropagovat a zpopularizovat náš obor. Lékárna totiž není obchod, ale je regulérním zdravotnickým zařízením. Farmaceuti jsou vysoce kvalifikovaní odborníci, kteří navíc nepracují pouze v lékárnách, ale také ve výzkumných laboratořích, vědeckých a vzdělávacích institucích,“ řekl na tiskové konferenci PharmDr. David Mendl k tématu role lékárníka v současném systému.

Divize Medical Services se tak stává, vedle tradiční soutěže Sestra roku, vyhlašovatelem a organizátorem další prestižní akce pro odborníky a specialisty ve zdravotnictví.

Pořadatel: Mladá fronta a. s.
Datum vyhlášení: 19. 04. 2018
Místo vyhlášení: Divadlo Hybernia, Praha 1

Vyhlášení v kategoriích:
1. Lékárník/lékárnice veřejné lékárny,
2. Farmaceutický asistent/asistentka,
3. Celoživotní přínos v oboru farmacie,
4. Můj lékárník/Moje lékárnice
(on-line hlasování veřejnosti).

Více o pravidlech soutěže Lékárník roku:
lekarnikroku.zdravi.euro.cz a https://www.mf.cz/zprava/55-pravidla-souteze-lekarnik-roku/

Lekárník roku


Více o vydavatelství Mladá fronta
Vydavatelství Mladá fronta je moderní vydavatelství s dvaasedmdesátiletou tradicí. Vlajkovou lodí vydavatelství je týdeník Euro a portál Euro.cz. Divize Online provozuje také ekonomický web Finance.cz a dalších 20 specializovaných online titulů. Od roku 2010 divize Medical Services nabízí kvalitní komplexní servis ve zdravotnictví. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů. Portfolio vydavatelství Mladá fronta se od června 2017 významně rozšířilo o řadu titulů, především v segmentu auto-moto, a také sportovních a hobby magazínů. V divizi Dětské tituly začal vycházet nový časopis pro nejmenší děti Puntík. Vydavatelství Mladá fronta svými produkty osloví 5 052 735 lidí v České republice.

Kontakt
Mgr. Pavlína Míčová
PR Manager
Mladá fronta a. s.
Mezi Vodami 1952/9
143 00 Praha 4
tel. +420 225 276 484
e-mail: micova@mf.cz
web: www.mf.cz

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!