Výnosy českobudějovické nemocnice letos vzrostly o 29 milionů Kč

Celkové výnosy Nemocnice České Budějovice za letošní tři čtvrtletí dosáhly téměř 1,65 miliardy korun. Nemocnice, která je od letošního 1. ledna akciovou společností ve stoprocentním vlastnictví kraje, za toto období vykázala hrubý zisk více než 30 milionů korun…

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Řekl to ředitel obchodně ekonomického úseku nemocnice Jan Švejda.

„Od roku 1999 nemáme žádné závazky po lhůtě splatnosti vůči dodavatelům a od roku 2001 hospodaříme bez jakýchkoli úvěrů či leasingů. Přitom pokračujeme v investicích z vlastních zdrojů do obnovy přístrojové techniky a stavebních akcí. Letos dosáhnou vlastní investice 130 milionů korun, z toho 80 milionů do přístrojového vybavení,“ uvedl Švejda.

Zdůraznil, že nemocnice meziročně o dvě procenta zvýšila počet ošetřených pacientů, což v bodovém vyjádření znamená zvýšení její výkonnosti o pět procent.

Poslední dokončenou investicí českobudějovické nemocnice je nový vstupní terminál, který byl uveden do provozu v pátek. Jeho vybudování přišlo na 45,5 milionu korun. Kromě vstupních prostor nabízí i centrální informační místo, lékárnu s nepřetržitým provozem, občerstvení, parkoviště pro 209 automobilů a další služby.

Nemocnice České Budějovice se zhruba 1700 lůžky je po Fakultní nemocnici Motol, Všeobecné fakultní nemocnici Praha a Fakultní nemocnici Brno-Bohunice čtvrtou největší nemocnicí v republice. V roce 2003 hospitalizovala téměř 48.800 lidí a lékaři v ní provedli na 25.500 operačních zákroků a více než 417.800 ambulantních výkonů. Počtem 2700 zaměstnanců je nemocnice jedním z největších zaměstnavatelů v Jihočeském kraji.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!