Výnosy nemocnice loni vzrostly na 2,265 miliardy

Výnosy Nemocnice České Budějovice, a. s., loni dosáhly 2,265 miliardy korun, což je o 67,6 miliónu korun víc než v roce 2004. O více než 11 miliónů, na 29,4 miliónu korun vzrostl také čistý zisk nemocnice, která je na jihu Čech jedinou akciovou společností ve stoprocentním vlastnictví kraje…

ČESKÉ BUDĚJOVICE – řekl ekonomický ředitel nemocnice Jan Švejda.

V roce 2005 se meziročně zvýšil i průměrný měsíční plat zaměstnanců nemocnice o šest procent, na 21 211 korun. „Lékařům rostly platy ještě rychleji, o 12 procent, a v měsíčním průměru se vyšplhaly na úroveň 46 111 korun,“ uvedl Švejda.

Většinu zisku nemocnice investuje do modernizace budov a přístrojů. Loni na investice vyčlenila 160 miliónů, z nichž 91 miliónů představovaly stavební práce a technologie a dalších přibližně 50 miliónů investovala nemocnice do modernizace přístrojů. Zbytek vyčlenila například na výpočetní techniku.

Nemocnice se snaží ušetřit na obslužných činnostech, zdravotní péče se podle Švejdy úspory nedotknou. Jenom na obchodu se zdravotním materiálem se ušetřilo několik miliónů korun za rok dobrou obchodní politikou, dodal Švejda. Nemocnice také propustila několik desítek zaměstnanců.

Právo

Výnosy nemocnice loni vzrostly na 2,265 miliardy
Ohodnoťte tento článek!