Přejít na obsah

Vysazování slunečnic připomenulo nemocné roztroušenou sklerózou

zpět
7.6.2017
akce Rozsviťme Českou republiku
zvětšitakce Rozsviťme Českou republiku
Autor: Cynthia Mitevová

akce Rozsviťme Českou republiku | Autor: Cynthia Mitevová

 

Vysazování slunečnic v pěti českých městech mělo upozornit na nemocné roztroušenou sklerózou (RS). V zemi jich žije podle odhadů lékařů asi 17.000 až 20.000.

Každoročně přibývá asi tisícovka dalších. Osvětový projekt Rozsviťme Českou republiku, jehož je slunečnice symbolem, si dává za cíl zlepšit informovanost o nemoci a možnosti komplexní léčby o pacienty s RS.

„RS je nejčastější neurologické onemocnění mladých lidí vedoucí k trvalé invaliditě z neurologické příčiny,“ uvedla lékařka z Neurologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Eva Kubala Havrdová. V současnosti neexistuje účinná prevence nemoci ani lék, který by ji vyléčil. Kromě genetické dispozice je rizikovým faktorem pro propuknutí nemoci kouření, nedostatek vitamínu D a nakažení takzvaným Epstein-Barrové virem, který je původcem infekční mononukleózy a dalších nemocí.

Květiny lidé vysazovali včera v Praze v Kateřinské zahradě na Karlově, v Ostravě v Sanatoriích Klimkovice, v Českých Budějovicích na Lidické ulici, v Jihlavě na Hradební ulici a v Teplicích v parku Milady Horákové u nádraží.


Komentovat článek: Vysazování slunečnic připomenulo nemocné…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné