Vysočina bude přispívat na vzdělávání praktických lékařů

Kraj Vysočina finančně podpoří vzdělávání praktických lékařů pro děti i dospělé. Budou se muset zavázat, že v kraji budou pracovat pět let. Pět tisíc korun měsíčně dostane budoucí praktik i akreditované pracoviště, které ho bude tři roky vzdělávat. Pro rok 2019 kraj na tuto podporu vyčlenil čtyři miliony korun. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD).

V kraji je podle něj několik akreditovaných pracovišť, tedy ordinací praktických lékařů, kteří mohou budoucí praktiky školit. „Slibujeme si od toho větší zájem akreditovaných pracovišť o získávání dalších praktických lékařů,“ řekl Novotný.

Na Vysočině je podle něho praktických lékařů nedostatek. Chybí zejména v některých menších městech. Kraj už se samosprávami spolupracuje na zveřejňování nabídek volných míst. Zavázat lékaře k práci v konkrétní obci ale není v možnostech kraje, řekl Novotný.

Kraj Vysočina poskytuje stipendium také budoucím lékařům, kteří budou sloužit v krajských nemocnicích. „V tuto chvíli už máme 11 mediků, kteří rok až dva zůstanou v našich nemocnicích,“ řekl Novotný.

Ohodnoťte tento článek!