Přejít na obsah

Vysvětlení pro odkládání vyhlášek se hledá těžko

zpět
17.9.2010
dokumenty, kartotéka, záznamy
zvětšitdokumenty, kartotéka, záznamyZdroj: www.thomasnet.com

dokumenty, kartotéka, záznamy | Zdroj: www.thomasnet.com

 

Hodnocení odvolané náměstkyně Hellerové nejsou zrovna pozitivní. Nad některými kroky se pozastavuje i Česká lékárnická komora, její mluvčí Aleš Krebs poukázal zejména na zdržování při vydávání vyhlášek.

Jak hodnotíte odvolání náměstkyně Hellerové?

Vzhledem k tomu, že odvolání náměstka ministerstva zdravotnictví přímo neovlivňuje činnost komory, je naší „reakcí“ pokračování v dosavadních činnostech, mezi něž patří i příprava připomínek k návrhům změn připravované legislativy.

Co je dle Vás hlavním důvodem odvolání?

Odvolávání, stejně jako jmenování, svých náměstků má plně v rukou ministr zdravotnictví. Česká lékárnická komora nemá v této oblasti rozhodovací pravomoc, uvádění konkrétních důvodů by tak bylo pouze spekulací.

Koho byste si na místě Hellerové představovali?

Samozřejmě bychom přivítali komunikativního odborníka orientovaného v problematice a především obdařeného ochotou formovat proces vzdělávání podle potřeb školenců.

Jak byste zhodnotili působení náměstkyně?

Od roku 2007 byla permanentně připravována novela zákona 95/2004 a její prováděcí předpisy. Neustále odkládané přijetí zákona je možné odůvodnit poměry v předchozím složení sněmovny, ale pro obrovské zdržení při vydávání prováděcích vyhlášek se vysvětlení hledá jen velmi těžko. Například vyhláška o vzdělávání vstoupila v platnost rok po účinnosti zákona tj. od 1. července 2009. I přes její relativní „mladost“ musí dojít již letos k jejím úpravám. Česká lékárnická komora je připravena na konstruktivní spolupráci s nově jmenovaným náměstkem, stejně jako tomu bylo v případě paní náměstkyně Hellerové.


Komentovat článek: Vysvětlení pro odkládání vyhlášek se hledá těžko

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vysvětlení pro odkládání vyhlášek se hledá těžko

Komentáře

dalších 5 komentářů
Jiri Wicherek vysvětlení  | 19. 09. 2010 13:41

Hmmm, Vy byste zfrejme chtel, aby pracoval, ze? No, ale on musi prece nejdrive delat politiku. Najme, kdyz je pred volbami. Nu a pred temi je vlastne stale, tedy..., furt. Takze...

MUDr Jiří Kilian vysvětlení  | 19. 09. 2010 07:31

no, to asi a no, ale seriosní by k tomu bylo, kdyby ve své práci konal co má. Např., když tedy jde o vyhlášky, podepsal novelu vyhlášky o očkování, která na to čeká už od jeho předchůdkyně. Nebo třeba reagoval na upozornění, že v ČR jsou calmetisováni novorozenci v rozporu se zákonem i dosud platným a zrušil prohlášení ministerstva, které k tomu nabádá.

Jiri Wicherek vysvětlení  | 17. 09. 2010 22:23

No, ja soudim, ze staci, ze ministr usoudil, v duchu stavajici retoriky, ze slecna Hellerova nebyla dostatecne kvalitni namestkyni.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné