Přejít na obsah

Výzvu Děkujeme, odcházíme v kraji podepsalo téměř 60 lékařů

zpět
20.10.2010
podpis, pero, smlouva, dohoda
zvětšitpodpis, pero, smlouva, dohodaZdroj: www.thedailygreen.com

podpis, pero, smlouva, dohoda | Zdroj: www.thedailygreen.com

 

Lékaři jsou přetěžováni, vydělávají si peníze díky obrovským přesčasům, pracují ve stresu a jsou jednou nohou v kriminále. Tuto situaci už patnáct let nikdo neřeší. To jsou slova Martina Engela, předsedy Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK-SČL).

„Personální devastace českých nemocnic pokračuje. Lékaři odcházejí do ciziny a Ministerstvo zdravotnictví svými návrhy zatlouká další hřebíčky do rakve zdravotnictví,“ zdůraznil.

K cíli výzvy Děkujeme, odcházíme, kterou se LOK-SČL snaží dosáhnout garance platů lékařů ve výši až půldruhého nebo až trojnásobku jejich průměrné mzdy a zrušení stávajícího systému postgraduálního vzdělání, se v republice přihlásilo už 3 448 lékařů.

„Ti deklarují, že pokud se nepodaří dosáhnout těchto požadavků, jsou připraveni podat k 31. prosinci letošního roku hromadnou výpověď.

V Karlovarské krajské nemocnici tuto výzvu podepsalo téměř šedesát lékařů, sedmnáct v chebské a čtyřicet v karlovarské nemocnici. „Chceme řešit sociální postavení lékaře v tomto systému. Stále chceme jednat, výpověď je až druhým krokem. Ale většina lidí, kteří podepsali, pak odejde. Nemocnice v kraji zahnívají a umírají a mladí lékaři odcházejí, není jim co nabídnout, ani peníze, ani vzdělání,“ konstatoval Peter Igaz, předseda karlovarského LOK-ČSL.

Průměrný plat lékaře v Karlovarské krajské nemocnici bez přesčasů a odměn činí podle něj 25 až 30 tisíc korun, absolvent pracuje za devatenáct tisíc.

„Pokud by z nemocnice odešli dva lékaři, pak ji to může položit. Totální kolaps může nastat i během čtrnácti dnů. Pracujeme v katastrofálních podmínkách, lékaři bez atestace rozhodují při službě o vážných případech. Vyděláváme si peníze díky obrovským přesčasům, ale chceme také žít,“ dodal Igaz.


Klíčová slova

Autoři

Ivana Kalinová, Regionální deník

Komentovat článek: Výzvu Děkujeme, odcházíme v kraji podepsalo…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Výzvu Děkujeme, odcházíme v kraji podepsalo…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Ausländer kravina  | 21. 10. 2010 15:58

" Průměrný plat lékaře v Karlovarské krajské nemocnici bez přesčasů a odměn činí podle něj 25 až 30 tisíc korun, absolvent pracuje za devatenáct tisíc " Proc kravina ??? Vcelku se to nevymyka zakladnim platum ve FN Plzen a v podstate kdekoliv.

Dr. Odchod kravina  | 21. 10. 2010 09:55

co to zas je zas za kravinu, jakej prumernej plat 25 az 30 bez odmen, uz me tyhle kecy fakt stvou ... ktery pako to pocita ... nebo jsem jedinej co ma absolventskej zaklad furt ?????? dekuji odchazim, abych tyhle kravoviny nemusel furt poslouchat a nekde se obhajovat pred vyzirkama a diletantama, kecy kecy kecy kecy

lékař5 Já myslel, že už odešli.  | 20. 10. 2010 19:38

chcete-li motto, tak spíš: Vážení přátelé, ano!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné