VZP chce více psychiatrů

Všeobecná zdravotní pojišťovna souhlasí s tvrzením psychiatrů, že jich je vzhledem k počtu obyvatel České republiky málo. Odmítá však nařčení, že nemíní uzavírat nové smlouvy s ambulantními lékaři specializovanými na tuto odbornost…

„Konstatování, že Všeobecná zdravotní pojišťovna nechce uzavírat nové smlouvy s dalšími psychiatry, je zavádějící,“ uvedl mluvčí pojišťovny Jiří Suttner s tím, že situace se liší podle regionů.

Potvrdil, že pojišťovna si je vědoma rovněž toho, že psychiatři chybějí i v lůžkových zařízeních. Připustil ale, že pojišťovna mohla odmítnout další rozšíření smlouvy s psychiatrem, který již nějakou měl. „S nezměněným počtem odborníků nelze donekonečna uzavírat další smluvní vztahy, a velmi pravděpodobně se v konkrétních případech jedná o další úvazek jednoho odborníka,“ vysvětlil postoj Všeobecné zdravotní pojišťovny Suttner. Reagoval tak na tvrzení pražského psychiatra Jaroslava Vaňka, podle nějž za nedostatek psychiatrů může i Všeobecná zdravotní pojišťovna, která s nimi nechce uzavírat smlouvy o úhradě péče.

(wall), Slovo, 03.05.2001

Ohodnoťte tento článek!