VZP dá příští rok na zdravotní péči o šest procent více než letos

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) plánuje dát v příštím roce na zdravotní péči 161,7 miliardy korun, což je o 5,9 procenta více než v letošním roce. Po jednání správní rady to řekli zástupci největší zdravotní pojišťovny v zemi.

Porostou zároveň příjmy pojišťovny. Měly by přesáhnout 168 miliard korun, což je zhruba o 9,5 miliardy více, než se očekávalo letos.

Správní rada dnes projednala základní parametry zdravotně pojistného plánu na příští rok. Dopracované znění by mohla schválit po společném jednání s dozorčí radou v druhé polovině listopadu.

Podle ředitele VZP Zdeňka Kabátka je plán sestaven jako vyrovnaný s výdaji zhruba 168 miliard korun a kladným výsledkem hospodaření ve výši asi 250 milionů korun.

Letos VZP, která má téměř šest milionů klientů, plánovala příjmy z veřejného zdravotního pojištění 157,2 miliardy korun, výdaje ze základního fondu na zdravotní péči 152,8 miliardy. Celkové výdaje systému veřejného zdravotního pojištění by měly letos činit 260,72 miliardy korun, na zdravotní péči by mělo jít o 9,6 miliardy korun víc než loni. Celkové příjmy jsou plánovány na 261,22 miliardy korun.

Ohodnoťte tento článek!