Přejít na obsah

VZP dá stopku lékařům, kteří dají výpověď

zpět
16.12.2010
VZP
zvětšitVZP
Autor: VZP

VZP | Autor: VZP

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) nebude dávat smlouvy na ambulantní péči lékařům, kteří v odborové akci Děkujeme, odcházíme podají ke konci roku hromadně výpověď.

Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů při startu akce na jaře varoval, že tisíce lékařů odejdou z nemocnic do zahraničí.

V současnosti přiznává, že většina zůstane v Česku. Řada lékařů si chce otevřít praxi.

„My určitě nebudeme rozšiřovat síť zdravotnických zařízení, to je v dnešní době vyloučeno, abychom přistupovali k tomu, že budeme uzavírat nové smlouvy s novými subjekty, navíc by to snižovalo efektivitu systému, protože ambulantní síť v ČR je dostatečná,“ řekl ředitel VZP Pavel Horák.

Podle něj není důvod ambulantní síť rozšiřovat. Naopak je třeba upravit síť nemocniční, to znamená přizpůsobit nemocnice strukturou a počtem lůžek potřebám spádového území.

Podle Horáka je nutno zabránit tomu, aby si nemocnice navzájem konkurovaly nákupem drahých zařízení, která stejně nevyužijí.

Odchody mohou způsobit chaos V otevřeném dopise včera varoval ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) nespokojené lékaře, že svými odchody mohou způsobit chaos, který zřetelně zbrzdí reformní kroky.

Asociace českých a moravských nemocnic vyhrožování lékařům odmítla. Jejich kroky prý považuje za vynucený oprávněný protest, který je v souladu s českými zákony.

Hlavním požadavkem lékařů, kteří se přihlásili k akci Děkujeme, odcházíme, je základní plat na úrovni trojnásobku platu průměrného.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Související články

16.12. Odpočítávání Odpočítávání
7 příspěvků
13.12. Vyděrači Vyděrači
12 příspěvků
24.11. Lékaři nespokojeni, ale zatím neutíkají Lékaři nespokojeni, ale zatím neutíkají
1 příspěvků
15.11. Lékaři chtějí pryč Lékaři chtějí pryč
7 příspěvků
7.4. Pojišťovna naštvala pacienty Pojišťovna naštvala pacienty
1 příspěvků

Komentovat článek: VZP dá stopku lékařům, kteří dají výpověď

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku VZP dá stopku lékařům, kteří dají výpověď

Komentáře

dalších 15 komentářů
Kony Začíná rozeštvávání  | 17. 12. 2010 08:25

Prosím,nenechme se strhnout k nepravostem.Ono možná i ten kapitalosoudruh Dvořák hovoří víceméně za sebe.Ono to ani jinak nevyznívá,než jako"stávkokaz" a nasazený.Takový ten s okupanty spolupracující.A jestli ve špitálech dělá ten či onen více...?To ať je ke kdákání z MZd.Takže,kolegové gynekologové nemocniční,dle mého nejste žádní flákači a máte zodpovědnou práci,jako kterýkoliv jiný z našeho stavu.

Strýček Fido Začíná rozeštvávání  | 16. 12. 2010 21:59

Jak u gynekologu typicke! V ambulantni sfere nejlepe ohodnoceni, v nemocnicich nejvetsi flakaci nejvice vykrikujici, jak jsou pretizeni - utahani po vikendove sluzbe, kdy kolikrate 0 porodu, 0 ambulantu, 0 hospitalizovanych toho casu... Nahnat ne do michelinky, jak rika dnes jiz klasik, ale na chir., detskou ambulaci ci int., tam by videli veci ...

montevideo Začíná rozeštvávání  | 16. 12. 2010 17:43

Už tě vidím Dvořáku, jak rodíš u sebe na ambulanci konec pánevní.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné