Přejít na obsah

VZP má ušetřit miliardy na úkor investic

zpět
11.5.2006

Všeobecná zdravotní pojišťovna musí letos ušetřit dvě miliardy korun ze svého rozpočtu. Takový zdravotně- pojistný plán VZP včera schválila vláda. Ještě ho však musí potvrdit poslanci.Ušetřené peníze půjdou na úhradu nahromaděných dluhů. Ty za posledních deset let tvoří astronomickou částku...

Praha - : deset a půl miliardy korun.

Pro představu: výstavba supermoderní nemocnice v Domažlicích přišla ani ne na jednu miliardu.Kde ale největší pojišťovna v zemi bude muset ubrat? Šetřit má zejména na výstavbě nových administrativních budov a na opravě těch současných. Tím uspoří přibližně půl miliardy. „Škrtly se investice do budov, VZP nebude dál stavět ty své paláce,“ uvedl včera ministr. Za klíčové Rath považuje, že plán je úsporný.

Další peníze získá omezením projektu Mořský koník a také pozastavením internetových zdravotních knížek. Společnost IZIP, která knížky pro ministerstvo provozuje, dostala zaplaceno za první dva měsíce letošního roku a dál nedostane nic, prohlašuje ministr David Rath. „Samozřejmě počítáme se soudními spory, ale podle našich expertů to bude pro VZP levnější, než aby platila horentní částku 200 milionů,“ dodává Rath.Firma IZIP byla již v minulosti terčem Rathových útoků. Důvodem bylo její personální propojení s opoziční ODS.

Ragionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: VZP má ušetřit miliardy na úkor investic

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné