VZP: Ministerstvo bylo o jednání s IZIP informováno

VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) jedná se společností IZIP o převodu hlasovacích práv. „Ministerstvo zdravotnictví je o těchto jednáních informováno,“ uvedl pro Zdraví.Euro.cz mluvčí pojišťovny Jiří Rod, resort ale popírá, že by se k němu podobné zprávy dostaly.

Všeobecná zdravotní pojišťovna jedná se společností IZIP o prodeji hlasovacích práv. V jaké fázi tato jednání jsou?

V současnosti Všeobecná zdravotní pojišťovna a IZIP jednají o převodu 35 % hlasovacích práv ve společnosti IZIP na VZP. Cílem tohoto kroku je ochrana investic a zájmů pojišťovny v této společnosti. V rámci převodu hlasovacích práv se jedná o nákupu 5 % akcií ve společnosti IZIP za celkovou nominální hodnotu 120 000 korun.

Podle prvních informací ministerstvo o jednání nevědělo, kdy budete ministra o těchto krocích informovat?

Ministerstvo zdravotnictví je o těchto jednáních informováno.
(Vyjádření ministerstva zdravotnictví pro Zdraví.Euro.cz čtěte na konci textu)

Co se stane, pokud ministr takový postup nepodpoří?

V průběhu jednání nebudeme prognózovat další vývoj.

VZP je kvůli tomuto jednání pod ostrou kritikou. Možný odprodej kritizuje hejtman Středočeského kraje David Rath i Svaz pacientů ČR, podle nich je to „tunelování“ VZP. Jak na tuto kritiku reagujete?

Výroky středočeského hejtmana Davida Ratha nebudeme komentovat.

Vyjádření ministerstva zdravotnictví pro Zdraví.Euro.cz:
Ministerstvo nemá od svých zástupců ve správní radě žádné informace o tom, že by správní rada VZP takový převod schválila. Jestli management připravuje podklady pro správní radu, neznamená to, že je v tuto chvíli nějaké závazné rozhodnutí.

Ohodnoťte tento článek!