Přejít na obsah

VZP se rozhodla. Odbojné nemocnici neprodlouží smlouvu

zpět
6.6.2008

Od 1. června tak bude VZP nemocnici ve Vrchlabí proplácet pouze tzv. neodkladnou péči. Tedy akutní ošetření pacientů, které nesnese odkladu. Rozhodnutí padlo při středeční schůzce ředitele VZP Pavla Horáka a majitele nemocnice Alexandra Seidla...

Všeobecná zdravotní pojišťovna se rozhodla, že definitivně neuzavře smlouvu s vrchlabskou nemocnicí. Ta po ní žádala vyšší platby za pacienty a také odmítla vybírat regulační poplatky.

Od 1. června tak bude VZP nemocnici ve Vrchlabí proplácet pouze tzv. neodkladnou péči. Tedy akutní ošetření pacientů, které nesnese odkladu. Rozhodnutí padlo při středeční schůzce ředitele VZP Pavla Horáka a majitele nemocnice Alexandra Seidla.

Dryml: Jde o politickou likvidaci nemocnice

Ředitel nemocnice ve Vrchlabí Vladimír Dryml považuje rozhodnutí VZP za pokračující politický útok. „Důvodem neuzavření smlouvy je postoj nemocnice k asociálním a protievropským regulačním poplatkům u dětí i dalších skupin prostých občanů. Na jednání bylo dokonce naznačeno, že když bude nemocnice poslušná, může smlouvu dostat na základě nového výběrového řízení,“ zlobí se ředitel nemocnice.

Podle Drymla je přitom „dirigentem“ postupu pojišťovny přímo ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, který pracuje na postupné likvidaci nemocnice.

„Žádáme ministra zdravotnictví, aby vysvětlil, proč ministerstvo vyvíjí nátlak i na ředitele ostatních zdravotních pojišťoven, aby stejně jako VZP neuzavírali s nemocnicí smlouvu. Pokud má ministerstvo zájem na uzavření nemocnice, ať to prohlásí veřejně a nepokouší se o ekonomickou likvidaci spojenou se státní šikanou,“ uvedl Dryml.

Cikrt: Drymlovi teče do bot

Ministerstvo však takové nařčení odmítá.

„Ministr Julínek vždycky nabádal zdravotní pojišťovny, aby dodržovaly zákony. K vrchlabské nemocnici však nemá žádný zvláštní přístup. Toto je plně věcí zdravotních pojišťoven. Vladimíru Drymlovi teče do bot, a proto se snaží odpoutat pozornost od průšvihu, do kterého nemocnici ve Vrchlabí dostal,“ sdělil Aktuálně.cz mluvčí ministra Tomáš Cikrt.

Podle Drymla je však postup VZP nejen ekonomicky likvidační pro samotnou nemocnici, ale uškodí zejména jejím pacientům.

„VZP si bere jako rukojmí své pojištěnce. Do dnešního dne pro ně přitom nemá, v některých odbornostech, dostatečně zajištěnu náhradní odbornou lékařskou péči. Podle mne VZP zradila své pojištěnce, protože je dopředu neinformovala a nedala jim možnost, aby se včas přehlásili k jiným pojišťovnám,“ dodal.

To však VZP už dříve odmítla s tím, že péči nemocnice ve Vrchlabí jsou připravena nahradit další zdravotnická zařízení. A to například v Jilemnici, Trutnově a brzy i v Hostinném.

Jiří Máslo, Aktuálně.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Aktuálně.cz

Komentovat článek: VZP se rozhodla. Odbojné nemocnici neprodlouží…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku VZP se rozhodla. Odbojné nemocnici neprodlouží…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Jiri Wicherek Re:Re:Re:Konečně  | 9. 06. 2008 08:07

A zde: http://www.ct24.cz/regionalni/12480-obce-chteji-matkam-proplacet-pobyt-v-nemocnici-po-porodu/ http://www.denik.cz/z_domova/poplatky_rodicky_porodnice20080218.html Atd. atp.

Jiri Wicherek Re:Re:Re:Konečně  | 9. 06. 2008 08:01

Neee, to nejsou predvolebni sliby, to je realita. Viz napr.: http://www.morava24.cz/aktualne/vypis.aspx?ID_clanku=29328

jana Re:Re:Konečně  | 8. 06. 2008 10:34

no ono to neni pravda, to jsou jen predvolebni sliby, ktere ale nemuzou politici slibit, protoze je to protizakonne (myslim ze Rath je jeden z tech, ktery to slibuje). no a jak vime, lidi jsou hloupa stvoreni a na kazdy slib naletei, aniz by premyslela nad tim, jaka je realna sance, ze ho dotycny muze splnit...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné