Přejít na obsah

VZP tvrdí, že díky řízené péči ušetří až deset miliard

zpět
31.10.2008

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) si chce podle serveru iHNed.cz pomocí nového elektronického systému pohlídat všechny lékaře a nemocnice tak, aby pacienty například zbytečně neozařovali rentgenem, nedávali jim zbytečné léky a neposílali je na zbytečná vyšetření. VZP tvrdí, že pomocí řízené péče ušetří od roku 2011 sedm až deset miliard korun ročně...

a slibuje, že tyto peníze dá na léčbu vážně a chronicky nemocných pacientů, informuje server.

„Je to částka, kterou pojišťovna vydá za zbytečně předepsané léky a vyšetření. Problém je hlavně v tom, že lékaři nemají o pacientech dostatek informací a že mezi sebou příliš nekomunikují,“ vysvětlil šéf VZP pro strategii a rozvoj Pavel Vepřek, který systém řízené péče pro pojišťovnu vymyslel.

Podle iHNed.cz chce pojišťovna začít testovat řízenou péči od začátku ledna u několika stovek praktických lékařů. Během tří let pak hodlá propojit přes 20.000 lékařů se všemi nemocnicemi do elektronické sítě, ve které by si doktoři o pacientech našli všechny informace.

„Doktor, který je informovaný, nezatěžuje pacienta zbytečnými léky, což má nežádoucí účinky,“ dodal Vepřek.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: VZP tvrdí, že díky řízené péči ušetří až deset…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku VZP tvrdí, že díky řízené péči ušetří až deset…

Komentáře

dalších 54 komentářů
pepa novak Re:To se budeme divit!  | 3. 11. 2008 20:25

Milý pane kolego , myslím, že máte zbytečné starosti. On se jistě někdo najde, kdo to zatáhne. Cituji z dopisu VZP. ... Výsledky mechanizmů za rok 2007 v návaznosti na vyhlášku č. 612/2006 Sb. Vážený pane doktore... Tabulka Komplexní náklady na jednoho pojištěnce 5 334,20 Celostaátní průměr 7 312,65 Jelikož u Vašeho ZZ konplexní nákladovost nedosáhla 120% celostátního průměru, nebude u Vašeho ZZ za rok 2007 žádná regulační srážka uplatněna. .... Toť ekonomický výsledek úspory cca 2,5 mil. Kč. Tak co Vy na to, jako svazák? Hehe.

nechápu- a záměry Re:Re:Komentář  | 3. 11. 2008 12:12

To jsem já,ta nechápavá.Jak jste mi mohl tvrdit,že NEJSOU LIDI?Vždytˇuž tedˇsi sestry stěžují,jak furt píší. A ani NEJSOU PENIZE neplatí.Na slídění třeba jsou, ale slídění nebývá vidět.Na kapitál taky jsou.Prostě peníze se investují podle priorit a záměrů investujících. Podle mne je ten ,,záměr" to nejdůležitejší.

Jiri Wicherek Re:Komentář  | 3. 11. 2008 09:22

Hmmmm, zda se, ze onen znamy "Velky bratr" bude proti tomu pouhym trpaslikem. Kdyz si tak vzpomenu, jakych popotahovani se dostalo lekarum za to, ze se tu ci onde nasla bedna zdravotnicke dokumentace s jejich podpisy.....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné