Přejít na obsah

VZP: víc peněz na nejtěžší nemoci

zpět
5.11.2007

"Dvě až tři miliardy půjdou navíc na nejnákladnější péči. Na nové léky nebo na větší počet léčených pacientů. Chceme ale, aby ta péče probíhala ve specializovaných centrech, která mají dobré výsledky. Zaplatíme jim tu nejlepší možnou péči, která je efektivní pro konkrétního pacienta," říká šéf VZP Pavel Horák...

Těžce nemocní pacienti s rakovinou, nemocemi srdce nebo poruchami srážlivosti krve budou mít příští rok ještě větší šanci než letos, že dostanou tu nejkvalitnější dostupnou zdravotní péči. VZP totiž chce dát příští rok právě na léčbu nejtěžších nemocí o několik miliard korun víc než letos.

„Dvě až tři miliardy půjdou navíc na nejnákladnější péči. Na nové léky nebo na větší počet léčených pacientů. Chceme ale, aby ta péče probíhala ve specializovaných centrech, která mají dobré výsledky. Zaplatíme jim tu nejlepší možnou péči, která je efektivní pro konkrétního pacienta,“ říká šéf VZP Pavel Horák.

O půl miliardy dá VZP víc i na ošetřování lidí v sociálních ústavech a o dalších 100 milionů víc - tedy asi pětkrát tolik než dnes - pak půjde na léčení lidí, kteří jsou ve zdravotnických zařízeních ze sociálních důvodů. „Významně se zlepší financování zdravotnických zařízení, která tuto péči poskytují. To by mělo mít přímý vliv na zlepšení kvality péče i ubytovacího komfortu těchto pacientů,“ dodává Horák.

Celkově dá VZP příští rok na léčení pacientů rekordních 132,4 miliardy korun. To je o 8 miliard víc než letos. Velkou většinu těchhle peněz použije největší česká pojišťovna na navýšení plateb doktorům a nemocnicím. Příjmy, které pojišťovna vybere na zdravotní dani, budou také rekordní - 139,9 miliardy korun. Na svůj provoz a na preventivní programy pojišťovna „spolkne“ přes 5,5 miliardy. A zbylé necelé 2 miliardy jí zbudou jako rezerva na příští rok. Vyplývá to z pojistného plánu VZP, který se podařilo HN získat.

Chceme zlepšit přístup

Kromě rekordních příjmů i nákladů na léčbu slibuje VZP ve svém plánu i to, že se začne chovat k 6,5 milionu pojištěnců jako k opravdovým zákazníkům.

Více si můžete přečíst v Hospodářských novinách nebo ZDE.

Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: VZP: víc peněz na nejtěžší nemoci

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku VZP: víc peněz na nejtěžší nemoci

Komentáře

dalších 7 komentářů
jordan air max 90 homme NikeLab avec des accents de daim et de cuir  | 18. 04. 2017 17:43

nike air max pas cher La Air Max 1 Atmos fut l’incontestable gagnante du concours « Vote Back » organisé à l’occasion de l’Air Max Day 2016. air jordan pas cher

ja drahy lekovy spotrebic  | 5. 11. 2007 22:10

je pro farmalobby nejlepsi zdroj zisku, trend preferovani drahych terapií a vykonu bude pokracovat, s nim i devastace lekarskeho remesla, vyrobcum je jedno kdo leky podava, soucasny stav nema reseni

praktický lékař ekonomický seminář  | 5. 11. 2007 19:05

Vážená paní kolegyně, vážený pane kolego, srdečně Vás zveme na úvodní workshop "Ekonomická prosperita praxe praktického lékaře" , který proběhne v pátek 9.11.2007 v Brně, v Kongresovém centru BVV, sál E od 15 do 17 hodin. Problematiku přednese Ing.Jiří Šindelář, Katedra řízení Provozně-ekonomické fakulty ČZU v Praze. Seminář má za cíl seznámit účastníky se základními principy ekonomického rozhodování v podmínkách samostatné ordinace praktického lékaře a na pravidla manažerského rozhodování.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné