Přejít na obsah

VZP zaplatí kvůli IZIP 800 000 Kč

zpět
23.11.2006

Tendr Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) k internetovým zdravotním knížkám (IZIP) nebyl v souladu se zákonem. Pojišťovna za něj zaplatí pokutu 800 000 korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) tak potvrdil svůj dřívější verdikt. Řekl to mluvčí úřadu Kristián Chalupa...

BRNO/PRAHA -

Sankce je nejvyšší z platných pokut za veřejné zakázky. Pojišťovna se může znovu odvolat, rozkladem by se zabýval předseda ÚOHS Martin Pecina.

Antimonopolní úřad zkoumal zakázku na podnět vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, která se zabývala hospodařením VZP. Pojišťovna dostala dvě pokuty v celkové výši 800 000 korun za to, že k předložení nabídky do tendru na internetové knížky vyzvala jediného uchazeče.

Pojišťovna se odvolala

„Zcela vyloučila soutěž o zakázku, protože znemožnila jiným dodavatelům, aby se výběrového řízení zúčastnili a mohli případně nabídnout zadavateli výhodnější podmínky než IZIP,“ uvedl Chalupa. Proti rozhodnutí ÚOHS se pojišťovna odvolala. Podle antimonopolního úřadu jsou chyby v tendru VZP jedním z nejzávažnějších porušení zákona o veřejných zakázkách.

Původně ÚOHS vedl dvě samostatná správní řízení, protože se na smlouvy kvůli různým dobám uzavření vztahovaly dva různé zákony o veřejných zakázkách. Nyní ale pokutu sjednotil, doplnil Chalupa.

Ředitel VZP Pavel Horák již dříve Právu řekl, že pokud by pojišťovna měla pokutu zaplatit, bude to znamenat ztrátu peněz, které se mohly použít na léčení pacientů.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: VZP zaplatí kvůli IZIP 800 000 Kč

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku VZP zaplatí kvůli IZIP 800 000 Kč

Komentáře

1 komentář
Kolega to snad ne!  | 23. 11. 2006 11:16

To je absurdní,proč to má platit VZP??Ať to zacvakají ze "svých",resp.vrátí peníze co ukradli,konkrétní osoby,které to způsobili! Tohle je demokracie?Proč to mají platit občané ze svého pojištění??!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné