Web ONKO Prostaty zhlédlo přes 100.000 lidí, rakoviny přibývá

lékař, počítač, eHealth

Přes 100.000 lidí vyhledalo za dva roky informaci či radu na online klinice ONKO Prostaty. Přední čeští odborníci zde srozumitelně přibližují průběh léčby. Web také nabízí pomoc pacientům i rodinám v nelehké životní situaci, ČTK manažerka projektu lékařka Marcela Koudelková.

Rakovinu prostaty zjistili lékaři v letech 2009 až 2013 v průměru ročně u 6812 českých mužů, letos se očekává 7784 nových onemocnění.

Vlivem stárnutí populace i díky účinnějším metodám diagnostiky vzrostl počet odhalených případů za posledních pět let o více než třetinu. S nárůstem pacientů stoupá podle Koudelkové i poptávka po informacích, které by pacientům i rodinám pomohly zorientovat se v možnostech léčby.

„Je dobrou zprávou, že autorský tým složený z předních českých onkologů je pevně rozhodnut na portálu dále pracovat a průběžně jej rozšiřovat,“ uvedla Koudelková.

Web podle analýzy navštěvují nejen ti, kdo už zhoubným onemocněním prostaty trpí, ale i mladší ročníky, které si chtějí vyhledat informace o preventivních prohlídkách a způsobech odhalení nemoci. Okruhy témat se podle zájmu návštěvníků průběžně rozšiřují. Loni tak vznikla nová videa o podpoře léčby správnou výživou.

Informace na portálu zaštiťuje Česká urologická společnost, která sdružuje všechny urology v ČR. Ve videích vystupují odborníci z oboru onkologie a urologie. Koudelková dodala, že návštěvníci portálu dokázali vytvořit komunitu vzájemné podpory, která velmi přispívá k úspěchu léčby.

Ohodnoťte tento článek!