Přejít na obsah

Z dopisu LOK ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi

zpět
28.11.2010
dopisy, pero
zvětšitdopisy, peroZdroj: tipdeck.com

dopisy, pero | Zdroj: tipdeck.com

 

Vaši bagatelizaci výzvy Děkujeme, odcházíme a pohrdání její závažností považujeme za bezprecedentní hazard, který dále radikalizuje lékařský stav ponižovaný vývojem posledních dvaceti let.

Argumentaci, že resort, který se v polistopadových letech stal synonymem korupce, lobbingu, vlivů zájmových skupin atp., se musí nejdříve finančně ozdravit, reformovat a pak teprve bude na platy lékařů a zdravotníků, považujeme za zcela lichou a klamavou, neboť reformy řídí právě ty zájmové skupiny, které zdravotnictví finančně ovládají.

Politická reprezentace rozhodně není zárukou změn, chcete-li reforem zdravotnictví, jež budou zlepšovat podmínky zdravotníků i nemocných v ČR. Je spíše předzvěstí dalších systémových děr a penězovodů k rukám soukromých subjektů, předzvěstí privatizace a odprodeje českého zdravotního systému vlivným finančním skupinám. Neschopnost vlády definovat zdravotní politiku státu, minimální garantovanou síť zdravotnických zařízení, standardy a smysluplnou roli zdravotních pojišťoven marasmus resortu ještě prohlubuje. V tomto smyslu považujeme prohlášení vlády o rozpočtové odpovědnosti za ohlupování občanů lacinými politickými hesly.

Klíčem ke smysluplné reformě zdravotnictví jsou právě mzdy a platy lékařů, zdravotníků, odpovídající platby zdravotnickým zařízením. Zaplatí-li se řádně zdravotníkům, zbude méně peněz na korupci a uspokojování zájmů vlivných skupin.

Zlepšení odměňování zdravotníků měly ve volebním programu všechny politické strany jak vládní koalice, tak opozice. Vyzýváme vás, abyste svůj závazek splnili.


Klíčová slova

Autoři

Václav Pergl, Právo

Komentovat článek: Z dopisu LOK ministru zdravotnictví Leoši…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Z dopisu LOK ministru zdravotnictví Leoši…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Igor Mazoch potřeba vyvětrat  | 29. 11. 2010 12:31

Ano, privátní penzijní fondy. To je dokonalá investice, která nemůže krachnout. V případě neúspěchu dostanou důchodci penzi ze státního rozpočtu, přece neumřou na ulici nebo nebudou sociální bouře, že. To ovšem hrozí zadlouho, teď je potřeba si část veřejných peněz bezúročně půjčit.

Marcela potřeba vyvětrat  | 29. 11. 2010 11:42

Se smutkem v duši zcela souhlasím.- A abych ještě přisolila, korunu všemu tomu hamižnému snažení nasadí plánovaná důchodová reforma,kdy bude povinně třeba sypat kámošům do privátních fondů prašulky, aby oni s nimi beztrestně mohli hrát bingo, a pak s jiskrou v oku zkonstatovat,že trh, ten šibal nevypočitatelný , způsobil,.že takový šikovný fond se položil. Takže ona je ta svoboda ,jak pro koho,že? Kam si budu odkládat na důchod mimo solidární odváděnou částku, by myslím ,dle troubících liberálů,měla být jenom moje věc, ale zdá se,že jsou chvíle, kdy je třeba stádo přitáhnout. A ještě něco : jsem jediná,komu je současná tzv. krize podezřelá??

Igor Mazoch potřeba vyvětrat  | 29. 11. 2010 11:07

Těžko se věří možným změnám k lepšímu z dílny vrchnosti. Tak se zdá, že politici žádnou vizi nemají, ale plní vůli investorů, kteří samozřejmě své plány realizují. Jak je realizují? Máme osobní zkušenost s vývojem ve veřejném sektoru, s rozpadajícími se školními budovami, předraženými rozbitými dálnicemi, porušováním zákoníku práce v nemocnicích, víme o firmách se sídly v "daňových rájích", velkých koalicích po předvolební mobilizaci. Za dvacet let se poztrácelo pár set miliard, přičemž administrativně narostl dluh prý každého z nás, i když jsme si nic nepůjčili. Prý se musí šetřit, pochopitelně na nás, na lidech, kteří chodí denně do práce a platí daně přímé i nepřímé. Všichni se dozvídáme z medií o vazbách vrcholné politiky s podsvětím, snad každý známe někoho, kdo měl prostě smůlu a stal se dlužníkem, nezaměstnaným, bezdomovcem. Dochází nám, že díky ekonomické síle ovlivňují život každého z nás lidé, které si ve volbách nevybíráme. Představa, že vlastníkem třeba akcií zdravotní pojišťovny či nemocnice je člověk, který zbohatl díky bídě řady jiných lidí, není pro běžného občana zrovna motivující k šetření a důvěře ve vrcholnou politiku. Ne, je potřeba nahoře vyvětrat. Pokud naši zaměstnanci placení z daní sami nejsou schopni změnit legislativu tak, aby plýtvání s veřejnými prostředky přestalo, stejně jako nepřiměřené bohatnutí jedněch na úkor ne líných, ale třeba vzdělaných a pilných, bude potřeba vyměnit věrchušku. Proč čekat další čtyři roky? Škody už nejsou ani tak ekonomické, jako spíše na duši národa, na vztahu mladé generaci k práci a zvdělání.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné