Přejít na obsah

Z komína nemocnice bude rozhledna

zpět
11.11.2010
rekonstrukce, stavba
zvětšitrekonstrukce, stavbaZdroj: www.slashgear.com

rekonstrukce, stavba | Zdroj: www.slashgear.com

 

Nečekaná turistická atrakce má vzniknout v nemocnici v Kladně. Komín z bývalé kotelny v tamním nemocničním areálu se má změnit na rozhlednu. Fintu, jak získat peníze z evropských fondů, zkouší Středočeský kraj.

Peníze z fondu jsou totiž určené na rozvoj cestovního ruchu, ale kraj potřebuje v areálu nemocnice v Kladně postavit parkovací dům, na který by jinak neměl, a EU odmítá peníze z daného fondu na cestovní ruch přesunout na jiný účel.

„V lokalitě je nedostatek parkovacích míst, parkoviště ale z fondů nelze postavit, ale když bude spojeno s nějakou atrakcí, tak ano. Komín by měl být podle studie doplněn o schodiště, nahoře bude vyhlídka a kotelna by se měla přestavět na třípatrové nadzemní parkoviště s kapacitou kolem 100 míst sloužící nejen vyhlídce, ale i návštěvníkům nemocnice,“ uvedl hejtman David Rath (ČSSD) s tím, že se snaží efektivně využít fondy.

Ze stejného balíku peněz kraj čerpá například na rekonstrukci Jezuitské koleje v Kutné Hoře nebo na opravu zámku v Buštěhradu.


Klíčová slova

Autoři

Právo

Související články

5.11. Bulovka modernizuje ozařovny z peněz EU, zvládne více pacientů Bulovka modernizuje ozařovny z peněz EU, zvládne více pacientů
0 příspěvků

Komentovat článek: Z komína nemocnice bude rozhledna

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Z komína nemocnice bude rozhledna

Komentáře

1 komentář
MUDr Jiří Kilian bezva nápad  | 12. 11. 2010 08:36

a z rozhledny co uvidí ty davy zájemců ? Napadá mne, že by se takové rozhledny měly postavit namísto těch státní zdravotní politikou rušených nemocnic, aby je pacienti mohli využít k hledání dostupné péče. Z Kladna by mohli vidět i Prahu si myslím, v hornatých místech by bylo třeba stavět do trochu větší výšky, však to EU zaplatí. Možná by to chtělo vylepšit a vybudovat k tiomu i levné lodní cesty od původní nemocnice k té, která přečká reformy.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné