Přejít na obsah

Z odpovědi ministra Hegera Lékařskému odborovému klubu

zpět
28.11.2010
Leoš Heger
zvětšitLeoš HegerZdroj: MZ ČR

Leoš Heger | Zdroj: MZ ČR

 

Důrazně odmítám, že bych výzvu Děkujeme, odcházíme bagatelizoval nebo jakkoliv zlehčoval či podceňoval.

Opakovaně jsem se vyjádřil, že situaci beru velmi vážně. Budu principiálně celý problém řešit a připravím takovou reformu zdravotnictví, která odstraní hlavní příčiny stavu, kdy zdroje ve zdravotnictví, které za posledních pět let narostly o 30 %, plynou do všech oblastí s výjimkou mezd.

Mým cílem je dočasné zastropování péče na úrovni současných standardů, regulace chaotického vstupu nových technologií a postupné odstraňování systémových neefektivit, např. neracionální sítě nemocnic či nerovnoměrně rozložených lékařských ambulancí. Budu potlačovat korupční prostředí. Rozsáhlé systémové změny však nelze realizovat během několika měsíců.

To, kdy je státní rozpočet ve výrazném propadu a v systému na další injekci do mezd zaměstnanců ve zdravotnictví nejsou zdroje, je nezvratným faktem. Těžká finanční situace, která existovala v minulém roce v celé zemi a oslabila životní úroveň obyvatel v mnoha sférách našeho hospodářství, se v následujícím roce dotkne i oblasti zdravotnictví.

Vaše současné necitlivé kroky a proklamace velmi významně přispívají k dalšímu prohlubování krize ve zdravotnictví. Nápravu současných dlouhodobých problémů to může velmi ztížit a prodloužit. Žádám vás proto o zachování zdravého rozumu.

Eskalace vašich hrozeb může přispět k neopodstatněnému znejišťování pacientů. Vaším postojem znesnadňujete řešení celé situace a negativně ovlivňujete plynulou kultivaci systému zdravotní péče, na které jsme začali intenzivně pracovat. Doufám, že si uvědomujete, že na tento váš přístup mohou v konečném důsledku bohužel doplatit pouze ti, kterých se to nejvíce dotýká, zdravotníci a pacienti.


Klíčová slova

Autoři

Václav Pergl, Právo

Související články

28.11. Z dopisu LOK ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi Z dopisu LOK ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi
5 příspěvků

Komentovat článek: Z odpovědi ministra Hegera Lékařskému…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Z odpovědi ministra Hegera Lékařskému…

Komentáře

dalších 23 komentářů
reader Doktoři nic neeskalují, stav eskalují jen naši politici!  | 29. 11. 2010 13:32

Krátké ,ale k jádru.věci, Rozpočet přispívá na zdravotní péčí méně než 10%, Většina ,přes 90%, je z výběru pseudopojištění., které přes krizi ve výběru neklesá.

BOB Hmm  | 28. 11. 2010 23:08

Pro zajímavost Jiří Pašek jistě dobře ví, kolik se ztrácí z našich peněz. Tvrdil, že se ročně ztrácí až šedesát miliard korun!!! A tři miliardy na lékaře nemají! To mluví samo za sebe!

BOB formální klišé a logický klam  | 28. 11. 2010 23:03

Tak se zdá, že naši politici rozkrádají naše peníze krize nekrize, ale nás zaplatit nehodlají. Naopak vyhazují další stovky milionů korun z VZP! A naše pacienty si berou za rukojmí!!! A nedostatek péče, nekvalitní péče, smrt pacientů... nic je nezajímá? To licoměrně svádějí na nás?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné