Z týmu Emmerové odchází Milan Špaček. Má povinnosti v Senátu

Z týmu ministryně zdravotnictví Milady Emmerové odchází již druhý náměstek: Milan Špaček, který byl za KDU-ČSL zvolen v říjnových doplňovacích volbách senátorem na Znojemsku. Působení ve funkci náměstka ministra je totiž s prací senátora neslučitelné. Špačkova nástupce ministryně jmenuje v prosinci…

PRAHA –

Špačkovo zvolení sice zpochybnil u Nejvyššího soudu znojemský podnikatel Zbyšek Dřevojan, soud ale jeho stížnost zamítl. Špaček se tak vrací k senátorské práci, s níž má již zkušenosti.

Senátorem za Znojemsko byl od roku 1996, před dvěma lety ale neobhájil mandát v souboji s bývalým ředitelem televize Nova Vladimírem Železným. Poté, co se Železný stal europoslancem, Špaček znovu ve volbách uspěl.

Špaček působil na ministerstvu ve funkci náměstka pro zdravotní péči a mezinárodní vztahy od března loňského roku. Jeho nástupce bude jmenován k 15. prosinci, upřesnil Václav Šebor z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.

Dodal, že na tuto funkci nemusí ministryně ze zákona vypisovat výběrové řízení. Jména případných adeptů Šebor nezná.

Špačkův odchod je již třetí změnou v týmu ministryně Emmerové. Počátkem září vyměnila ekonomického náměstka, stal se jím dosavadní vedoucí sociálního a zdravotního odboru plzeňského magistrátu Karel Radolf.

Ve funkci nahradil Karla Pustelníka, jehož si na ministerstvo přivedl Jozef Kubinyi. S koncem října opustila na vlastní žádost funkci mluvčí ministerstva Aneta Kupková, kterou zatím nikdo nenahradil.

Ohodnoťte tento článek!