Za dva roky přibude na Vysočině výjezdních stanovišť záchranky

Titulní obrázek

Do poloviny roku 2011 by mělo být na Vysočině 22 plně funkčních výjezdových stanovišť zdravotnické záchranné služby. Už v příštím roce přibudou k dosavadním 16 další výjezdová stanoviště v Jemnici na Třebíčsku, Velké Bíteši na Žďársku a Přibyslavi na Havlíčkobrodsku…

Vedení kraje začalo tento týden jednat o umístění dalších stanovišť také se starosty v Habrech na Havlíčkobrodsku, Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku a v Polné na Jihlavsku. ČTK to dnes řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Tato města jsou pro pokrytí kraje stanovišti záchranné služby vhodná, mají strategické polohy vhodné k výjezdům do spádového území. „Je třeba zdůraznit, že jsme teprve na startu dlouhé tratě. Všechny naše budoucí kroky podřídíme tomu, aby do poloviny roku 2011 bylo v kraji Vysočina už 22 plně funkčních výjezdových stanovišť krajské záchranky,“ uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.

Nová stanoviště jsou podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové vybrána v nejkritičtějších místech, kde jsou dnes nejhorší dojezdové časy. „Vytypování stanovišť vzniklo na základě matematického modelu, zahrnujícího mimo jiné údaje o počtu obyvatel a četnosti výjezdů,“ řekla ČTK Filová.

Kraj preferuje pro umístění stanovišť lokality v blízkosti hlavní silnice s možností rychlého výjezdu. Podle Joukla se ve všech případech počítá se stavbou na zelené louce nebo přestavbou některého z objektů ve vlastnictví obcí. „Obec poskytne kraji vhodné pozemky, nebo prostory k přestavbě, a bude hradit projektovou dokumentaci,“ řekl Joukl.

Nyní má krajská síť zdravotnické záchranné služby na území Vysočiny 16 výjezdových stanovišť s 23 výjezdovými posádkami.

ČTK

Za dva roky přibude na Vysočině výjezdních stanovišť záchranky
Ohodnoťte tento článek!