Přejít na obsah

Za dva roky přibude na Vysočině výjezdních stanovišť záchranky

zpět
21.5.2009

Do poloviny roku 2011 by mělo být na Vysočině 22 plně funkčních výjezdových stanovišť zdravotnické záchranné služby. Už v příštím roce přibudou k dosavadním 16 další výjezdová stanoviště v Jemnici na Třebíčsku, Velké Bíteši na Žďársku a Přibyslavi na Havlíčkobrodsku...

Vedení kraje začalo tento týden jednat o umístění dalších stanovišť také se starosty v Habrech na Havlíčkobrodsku, Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku a v Polné na Jihlavsku. ČTK to dnes řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Tato města jsou pro pokrytí kraje stanovišti záchranné služby vhodná, mají strategické polohy vhodné k výjezdům do spádového území. „Je třeba zdůraznit, že jsme teprve na startu dlouhé tratě. Všechny naše budoucí kroky podřídíme tomu, aby do poloviny roku 2011 bylo v kraji Vysočina už 22 plně funkčních výjezdových stanovišť krajské záchranky,“ uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.

Nová stanoviště jsou podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové vybrána v nejkritičtějších místech, kde jsou dnes nejhorší dojezdové časy. „Vytypování stanovišť vzniklo na základě matematického modelu, zahrnujícího mimo jiné údaje o počtu obyvatel a četnosti výjezdů,“ řekla ČTK Filová.

Kraj preferuje pro umístění stanovišť lokality v blízkosti hlavní silnice s možností rychlého výjezdu. Podle Joukla se ve všech případech počítá se stavbou na zelené louce nebo přestavbou některého z objektů ve vlastnictví obcí. „Obec poskytne kraji vhodné pozemky, nebo prostory k přestavbě, a bude hradit projektovou dokumentaci,“ řekl Joukl.

Nyní má krajská síť zdravotnické záchranné služby na území Vysočiny 16 výjezdových stanovišť s 23 výjezdovými posádkami.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Za dva roky přibude na Vysočině výjezdních…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Za dva roky přibude na Vysočině výjezdních…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Julek Re:Re:Re:absurdistan  | 21. 05. 2009 16:52

Nám je soudruzi jedno , jestli je Caracas řeka nebo město.Nenechme se balamutit,stejně je to v kapitalistické cizině,kde je nucen soudruh Pedro prodávat ANANAS ve špatných hygienických podmínkách.Důležité však je ,že v tomto kraji je index prozáchranovanosti obyvatelstva výrazně nižší než u nás.Jednoduše řečeno,počet záchranných výjezdních stanovisek na 1000 obyvatel je u nás asi 18,6 x vyšší než ve výše uvedeném městě nebo řece.A to do dalšího sjezdu počet míst ještě rozšíříme a vytrváme.Záchranné výjezdní místo,agitační středisko a pojízdná prodejna do každé obce - ať to jde s kapitalismem z kopce !!!!

zavery XVII. sjezdu pocet vyjezdnich stanic navysime o 150%  | 21. 05. 2009 15:01

jak uz jsem psal, idealni je BigBites a tam cekat az bude havarka u 9 Krizu a pak s velkym houkanim vyrazit {snad uz tam bude do te doby vrtulnik z Brna} ... Jemnice taky neni k zahozeni, tam zrusili odmastovnu, takze se budou alkaci sbirat primo z putyk a vozit do Trebice zoufalcum z interny na detox

Jiri Wicherek Re:Re:absurdistan  | 21. 05. 2009 14:40

Dovolim si malou opravu. Nebyla to reka, ale mesto:-))

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné