Přejít na obsah

Za dva roky svozu nevyužitých léčiv Praha zaplatí 2,52 mil. Kč

zpět
11.9.2018
zvětšitZdroj: Pixabay

Zdroj: Pixabay

 

Hlavní město zaplatí za dva roky svozu a odstraňování nevyužitých léčiv 2,52 milionu korun. Pražští radní dnes rozhodli o dodavateli, kterým bude společnost EKOM CZ. Léky jsou zákonem definované jako nebezpečný odpad. Lékárny jsou od lidí povinné převzít nevyužitá léčiva. Náklady na odstranění, které tak vzniknou lékárně, hradí stát prostřednictvím krajského úřadu, v Praze tedy magistrátu hlavního města.

Předchozí dodavatel služby vypověděl Praze smlouvu k 30. září. „Neuzavření smlouvy v požadovaném termínu, tzn. se začátkem plnění 1. října 2018, by znamenalo kolaps zavedeného systému a hromadění léků v lékárnách,“ píše se v dnes schváleném dokumentu. Nyní je v metropoli v systému svozu zapojeno zhruba 320 lékáren. V minulém roce vybraly 110 tun nepoužitelných léčiv.

Komunální a tříděný odpad v Praze sváží Pražské služby, AVE.CZ, IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a KOMWAG. Za svoz a odstranění komunálního a tříděného odpadu hlavní město v roce 2015 zaplatilo 1,22 miliardy korun, v roce 2016 celkem 1,32 miliardy a v loňském roce 1,49 miliardy korun. Na letošní rok je vyčleněno na nakládání s komunálním odpadem 1,4 miliardy korun.


Komentovat článek: Za dva roky svozu nevyužitých léčiv Praha…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné