Přejít na obsah

Za odchodem vedení nemocnice je politický nátlak, míní Zika

zpět
22.2.2011
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.gruntledemployees.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.gruntledemployees.com

 

Za odchodem manažersky úspěšného vedení Krajské nemocnice Liberec (KNL) je politický nátlak ČSSD. Právu to v pátek sdělil místopředseda regionálního sdružení ODS v Libereckém kraji a krajský zastupitel Radim Zika, podle kterého vše nasvědčuje tomu, že si prostor pro odvolání managementu nemocnice připravovalo vedení Libereckého kraje delší dobu.

„Za odchodem současného vedení Krajské nemocnice Liberec, které tuto největší nemocnici v kraji doslova vzkřísilo z mrtvých, spatřuji typický sociálně demokratický nátlak, kterému tiše přihlíží jeho další koaliční partner Změna pro Liberec v čele s primátorem Janem Korytářem,“ napsal Zika v tiskovém prohlášení.

Upozornil také, že Korytář, který se jako zástupce minoritního akcionáře liberecké nemocnice mohl stát arbitrem napjatých vztahů mezi vedením kraje a nemocnice, to raději vyměnil za podporu ve svém „nestabilním primátorském křesle“.

O sporech uvnitř liberecké městské koalice se totiž spekuluje už delší dobu. Liberecký primátor Jan Korytář, kterého si v prosinci loňského roku pozvaly tři odborové organizace z krajské nemocnice na setkání se zaměstnanci, skutečně odmítl do sporu mezi vedením kraje a nemocnice vstoupit. Zika se podivil nad rychlostí, s jakou vedení kraje předložilo dozorčí radě na stůl nových pět členů představenstva.

„Získat do čela největší krajské nemocnice ekonomy, techniky, právníky, lékaře, kteří by mohli ze dne na den nastoupit do tak zodpovědných pozic, není samo sebou. Všichni víme, že se v takových případech nejenom obtížně hledají, ale také je jim nutné poskytnout dostatečně dlouhý čas k tomu, aby se mohli vyvázat ze svých závazků,“ konstatoval Zika. Management v čele s generálním ředitelem Luďkem Nečesaným pak označil za špičkové odborníky.

„Oficiální důvody, že vedení nemocnice rezignovalo o své vlastní vůli, mi ale nekorespondují s tím, jak znám Luďka Nečesaného jako manažera. Stejně tak znám velmi dobře i špičkový tým, v němž nechyběl přednosta neurocentra Petr Suchomel anebo traumacentra Richard Lukáš. A to jsou podle mého názoru osobnosti, které neodcházejí z boje ve chvíli, kdy je potřeba řešit hrozby odchodu lékařů,“ konstatoval Zika.

Už ve čtvrtek liberecký hejtman Stanislav Eichler (ČSSD) připustil, že nové členy oslovili už dříve, protože měli signály o tom, že někteří členové vedení chtějí odejít. „Nejhorší pro nemocnici je nejistota a té chceme zabránit,“ uvedl Eichler.

Vedení liberecké nemocnice rezignovalo ve středu. Podle kuloárových informací k tomu ale bylo donuceno, protože v opačném případě by jej dozorčí rada odvolala z představenstva a ponechala je pouze v pozicích vedení nemocnice. To by následně odvolalo nově zvolené představenstvo.


Klíčová slova

Autoři

Barbora Silná, Právo

Komentovat článek: Za odchodem vedení nemocnice je politický…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Za odchodem vedení nemocnice je politický…

Komentáře

dalších 6 komentářů
irka za odchodem  | 23. 02. 2011 19:00

pane Ziko v minulych dnech jsem reagovala neadekvátně a nazvala že převlékate kabát. touto cestou se vam omlouvám nebot vidim že vaše slova v článku minulý týden jsem si vysvětlila špatně Nyní vím že jste vyřkl pravdu co je důvodem za odvolaní vedení nemocnice. protože je to pravě tak jak jste řekl. i s tím že se v dnešní době dočkame toho jak na zapadě kde funguje i mafie.

irka Spoustu nesmyslů  | 23. 02. 2011 18:51

mily krtku. kde bereš tu drzost psát že náš ředitel za ni nestál. co se týče odměn rozděloval je pravidelně po dobu své funkce. mezi lidi ne do koryta socanům! že není odborník?to si skoro 1600 zaměstnanců kteří podepsaly petici proti odvolaní nemyslí. pevně věřím že se do své funkce po volbách vratí.co dokazal hejtman. chtěl aby podepsal smlouvu o dodávce plynu kterou mimocodem vlastní jehho syn? nechutné. již od voleb šly socani po krku vedení nemocnice protože byly ůspěšný. nikd2o jim nesahá po kotníky. tot můj názor .

Nora Spoustu nesmyslů  | 22. 02. 2011 20:33

Můžete mi, prosím, sdělit, která oddělení jsou v KLNL rozvrácena?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné