Přejít na obsah

Za výlet lékařů do Egypta dostala firma pokutu

zpět
4.8.2009

Státní ústav pro kontrolu léčiv uložil farmaceutické firmě Actavis pokutu 750.000 korun za to, že platila lékařům pobyt u moře v Egyptě. Informoval o tom server iHNed s odvoláním na úterní HN. Společnost Actavis deníku udělení pokuty potvrdila a uvedla, že se odvolala...

Rozhodnutí úřadu je proto zatím nepravomocné. Firmu vyšetřovala také protikorupční policie, případ však odložila.

„Ano, společnost Actavis CZ dostala pokutu ve výši 750 000 Kč, a to za tvrzené šíření reklamy v rozporu se zákonem o regulaci reklamy,“ napsala firma s tím, že byla potrestána za to, že porušila zákon o reklamě, nikoliv za korupční jednání.

O případu vloni informovala jako první Česká televize, která uvedla, že Actavis lékařům v květnu platil luxusní pobyt v Egyptě za to, že předepisovali jejich léky.

Zájezd byl označen jako odborný kongres, televize však v pořadu Reportéři ukázala, že výlet neměl s odborným kongresem nic společného. HN píšou, že je to první trest za tento typ prohřešku, formálně ovšem za porušení zákona o reklamě.

Podle médií bylo kvůli tomu Actavisu až do konce loňského roku pozastaveno členství v České asociaci farmaceutických firem (ČAFF). Česká lékařská komora (ČLK) navíc vloni na podzim zpřísnila podmínky a tresty za uplácení lékařů farmaceutickými firmami.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Za výlet lékařů do Egypta dostala firma pokutu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Za výlet lékařů do Egypta dostala firma pokutu

Komentáře

dalších 8 komentářů
STOP 09 Re:TOP 09  | 4. 08. 2009 20:51

To je ta nová strana se starýma ksichtama :-))) Ale asi někdo bláhově věří, že naučí starýho psa novým kouskům.

Petr Bouzek TOP 09  | 4. 08. 2009 14:27

Není šéfem téhle partaje nějaký ten Kalousek jak koupit ty padáky, co se na nich zbytečně zabilo pár našich vojáků? Nebo se mýlím?

BLB Re:Špatná volba místa?  | 4. 08. 2009 14:13

Ne! Rozdíl je v tom, že politici si myslí, že mohou vše. Ale lékaři, pokud chtějí týden žít touto iluzí, musí být exmplárně potrestáni!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné