Přejít na obsah

Za zubní plomby se má platit

zpět
11.3.2008

Drtivá většina Čechů se musí připravit na to, že si od příštího roku budou sami platit i obyčejné amalgámové plomby a jízdu sanitkou. Lidé také zaplatí víc než dnes za umělé oplodnění nebo některé plastické operace, jako jsou třeba operace odstálých uší u malých dětí. Počítá s tím velká reforma zdravotnictví, kterou chce ministr Tomáš Julínek spustit v lednu 2009. "Žádné plošné vyjímání výkonů hrazených ze zdravotního pojištění ale nechystáme," řekl HN náměstek ministra zdravotnictví Pavel Hroboň...

Počítá s tím od příštího roku reforma zdravotnictví. Lidé budou platit například i za sanitku. Pojišťovny ušetří miliardu korun

Drtivá většina Čechů se musí připravit na to, že si od příštího roku budou sami platit i obyčejné amalgámové plomby a jízdu sanitkou. Lidé také zaplatí víc než dnes za umělé oplodnění nebo některé plastické operace, jako jsou třeba operace odstálých uší u malých dětí.

Počítá s tím velká reforma zdravotnictví, kterou chce ministr Tomáš Julínek spustit v lednu 2009. „Žádné plošné vyjímání výkonů hrazených ze zdravotního pojištění ale nechystáme. Chceme jen lépe definovat podmínky, za jakých budou pojišťovny zdravotní péči hradit,“ řekl HN náměstek ministra zdravotnictví Pavel Hroboň.

Například pacienti, kteří za své zkažené zuby objektivně nemohou, od příštího roku za plomby platit nebudou. „Pro lidi, kterým se začnou kazit zuby v důsledku metabolického onemocnění nebo v těhotenství, může být hrazení plomb významná zátěž. Proto jim bude dál platit plomby pojišťovna,“ vysvětluje Hroboň. Ani dopravu sanitkou do nemocnice nebo z nemocnice nebudou platit úplně všichni. „Máte pacienty, kteří potřebují vyšetření v nemocnici, ale nejsou schopni se do ní sami dopravit. Těm bude i dál hradit jízdu sanitkou pojišťovna,“ říká Hroboň. Rychlá záchranná služba bude dál zdarma pro všechny.

Ušetřit hodlají Julínkovi lidé i na umělém oplodnění a na některých plastických operacích, které ještě hradí zdravotní pojišťovny.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED nebo ZDE.

Petr Vašek, Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: Za zubní plomby se má platit

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Za zubní plomby se má platit

Komentáře

dalších 11 komentářů
vyčuraný zubař Re:Re:Re:A co tricyklická antidepresiva ?  | 13. 03. 2008 19:23

Vyčuraný zubař je termín, který razí váš prezident Kubek. Informace "sliny nemohou odplavovat bakterie ze zubů,částečky potravy a jiné" je nejspíš zatížená silným informačním šumem. Myslete logicky: to by musel být proud silný jako z hasičské stříkačky.

katango Re:Re:A co tricyklická antidepresiva ?  | 12. 03. 2008 19:51

Tuto informaci jsem obdržela od své zubařky ( nejspíše nevyčurané ) .

Insider Re:Odborný dotaz  | 12. 03. 2008 13:54

Hroboň není zubař. Takže může blábolit pro běžné občany co ho napadne.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné