Záchranáři chtějí zřídit nové stanoviště v Temném Dole

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje chce vybudovat nové výjezdové stanoviště v krajských objektech v Temném Dole na Trutnovsku. Základna by měla zlepšit dostupnost zdravotnické péče v horských střediscích Krkonoš.

Novinářům to řekl hejtman hradeckého kraje Lubomír Franc.

„Dneska máme trošku problém s pokrytím Krkonoš v časech, které jsou dané zákonem a tímhle tím bychom na to reagovali,“ řekl Franc. Podle hejtmanství by se do nově vybudovaného stanoviště měla přemístit jedna posádka ze stanice záchranářů ve Vrchlabí. Záchranáři nyní vyjíždějí do horských středisek také z Trutnova.

Podle France chce záchranná služba v objektech rovněž vybudovat školicí středisko a další zázemí, vybudování stanoviště a střediska by mělo stát zhruba 13,6 milionu korun. „Nyní se začíná pracovat na přípravě projektu, stavět by se mohlo například na konci roku 2016,“ řekl Franc.

Krjská záchranná služba nyní disponuje přibližně třemi desítkami posádek umístěnými na 15 základnách v 13 městech. Na podzim letošního roku získá nové operační středisko za zhruba 40 milionů korun, součástí projektu je také pořízení navigačních přístrojů a tabletů do všech sanitních vozů. Záchranná služba společně s hasiči buduje i novou výjezdovou stanici ve Vrchlabí na Trutnovsku.

Ohodnoťte tento článek!