Přejít na obsah

Záchranáři mají opustit nemocnici v Turnově, radním kraje se to nelíbí

zpět
14.10.2010
záchranka, sanitka, pohotovost
zvětšitzáchranka, sanitka, pohotovostZdroj: www.ambulanz-biel.ch

záchranka, sanitka, pohotovost | Zdroj: www.ambulanz-biel.ch

 

V Turnově má záchranná služba k dispozici dvě sanity a jedno auto s lékařem. Prostory, které mají k pronájmu, by měla opustit. Důvodem je plánovaná rekonstrukce objektu.

Záchranná služba by měla opustit své dosavadní stanoviště v Panochově nemocnici Turnov. Záměr vypovědět záchranáře schválila městská rada. Libereckému kraji ani záchranářům se záměr nelíbí, obávají se prodloužení dojezdových časů.

„Zhorší se dostupnost rychlé pomoci pro obyvatele Turnova,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík. Podle turnovského místostarosty a člena dozorčí rady nemocnice Jaromíra Pekaře potřebuje nemocnice prostory, které má záchranná služba v pronájmu, uvolnit, protože připravuje rekonstrukci objektu.

„O stěhování záchranky se diskutuje už dva roky a k ničemu to nevedlo, dohodli jsme se proto na výpovědi,“ řekl Pekař. Záchranná služba podle něj bude mít nejméně půl roku na to, aby si našla nové prostory.

„Z našeho pohledu by bylo logičtější umístění záchranářů u průtahu městem, kde je záchranářů třeba nejvíce,“ poznamenal Pekař. Dodal, že město už záchranářům nabízelo náhradní lokality. Z pohledu záchranářů je ale umístění záchranné služby v areálu nemocnice optimální a logické.

„Máme v kraji čtrnáct stanovišť záchranné služby. Tam, kde jsou nemocnice, máme stanoviště vždy v jejich areálech, i v Liberci jsme v bezprostředním sousedství,“ vysvětlil ředitel Mackovík. Takové umístění je podle něj praktické i kvůli sekundárním převozům pacientů do jiných zařízení.

„V Turnově je navíc v areálu nemocnice i heliport,“ dodal. Nemocnice je podle něj navíc v blízkosti centra města, a tak se záchranáři dostávají k nemocným podstatně rychleji, než by to zvládli z periferie.

Podle Mackovíka ale zřejmě bude muset záchranná služba najít nové prostory. Nabízí se spojení s hasičským záchranným sborem. „Chceme s hasiči jednat, zatím ale nevíme, jaké mají prostorové možnosti,“ řekl ředitel Stanislav Mackovík.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Záchranáři mají opustit nemocnici v Turnově,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné