Záchranáři se budou vzdělávat

Především kvůli povinnosti vzdělávat své zaměstnance na pracovišti otevřela Záchranná a dopravní zdravotní služba Karlovarského kraje nové školicí středisko. Zde bude především střední a nižší zdravotnický personál…

Karlovy Vary –

O doškolování lékařů se záchranka stará ve spolupráci s katedrou urgentní medicíny Institutu pro další vzdělávání zdravotnických pracovníků Praha.

„Učebna je vybavena resuscitačním modelem – speciální figurínou, která je propojena s počítačem. Napodobuje různé poruchy zdraví, se kterými se mohou záchranáři v terénu setkat,“ informoval mluvčí záchranářů Lukáš Hutta.

Mezi další vybavení učebny podle Hutty patří intubační model pro nácvik uvolňování dýchacích cest, pomůcky pro zavádění žilních vstupů a veškeré přístrojové vybavení, které je běžně součástí sanitních vozů. Například defibrilátor, tryskový ventilátor a podobně.

„Přednášející budou většinou odborníci z oboru urgentní medicíny a zkušení pracovníci zdravotní záchranné služby, kteří mohou svůj výklad doplnit o řadu příkladů z každodenní praxe,“ pokračoval Hutta.

Vybudování střediska financoval Karlovarský kraj ze svého rozpočtu. Přímé náklady na přestavbu a vybavení činily 140 tisíc korun. Resuscitační model stál 240 tisíc.

„O jednotlivá školení je velký zájem. Do poloviny letošního června je kapacita školicího střediska již plně obsazena,“ doplnil mluvčí.

Karlovarské noviny, VÁCLAV ŠLAUF

Ohodnoťte tento článek!