Přejít na obsah

Záchranáři v hradeckém kraji chystají tři projekty za 28 mil. Kč

zpět
24.8.2016
sanitka, záchranná služba
zvětšitsanitka, záchranná služba
Autor: Martin Podhora

sanitka, záchranná služba | Autor: Martin Podhora

 

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje chystá tři projekty za celkem 28 milionů korun, které mají zlepšit zázemí pro vzdělání a výcvik záchranářů. Záměr schválili krajští radní, řekl novinářům hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

Kraj chce žádat o evropské dotace, které by měly pokrýt až 90 procent celkových nákladů.

„Cílem projektu je rozvíjet dovednosti zdravotníků a rovněž spolupráci zdravotnické záchranné služby s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému při řešení mimořádných událostí,“ uvedl Franc. Nynější kapacita školicích středisek zdravotnických záchranářů není podle hejtmanství dostatečná.

Záchranáři plánují přistavět nové prostory u heliportu v sousedství fakultní nemocnice v Hradci Králové, součástí by měl být například simulátor práce v obtížných podmínkách či lezecký trenažér. Modernizace se má dočkat také věž vzdělávacího a výcvikového střediska v Hradci Králové, kde by mělo být umístěno 11 nových simulátorů.

V plánech je také oprava dvou objektů v Horním Maršově na Trutnovsku, v jedné z budov by měla sídlit nová výjezdová základna pro oblast Krkonoš. Ve druhém hornomaršovském objektu by mělo být modernizované vzdělávací a výcvikové středisko záchranářů.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje v minulém roce vyjížděla k 49.240 případům, což bylo o 2,1 procenta více než v předchozím roce. Záchranáři vyrážejí na pomoc pacientům z 15 základen ve 13 městech. Loni například otevřeli nové operační středisko za téměř 40 milionů korun a posádky záchranářských vozů byly vybaveny tablety, které umožňují přenos informací mezi dispečinkem a sanitkami.


Komentovat článek: Záchranáři v hradeckém kraji chystají tři…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné