Záchranáři v Uherském Hradišti mají novou stanici za 32 mil.Kč

Záchranáři v Uherském Hradišti mají ode dneška k dispozici novou stanici v areálu nemocnice. Výstavba objektu přišla na 32 milionů korun. Zdravotnická záchranná služba doposud sídlila v již nevyhovujících prostorách, řekl ČTK vedoucí lékař hradišťské záchranné služby Anton Vaňo.

Zaměstnanci mají podle lékaře konečně k dispozici odpovídající zázemí. „Byli jsme ve stísněných prostorách, původně určených pro jednu posádku, přitom my dnes máme dvě posádky na 24 hodin a jednu posádku na 12 hodin. Auta jsme měli garážované v pronajatých budovách, což nám komplikovalo práci,“ uvedl Vaňo.

Nová stanice nabízí garážové stání včetně myčky pro pět vozidel, její součástí je i bezbariérový prostor pro dezinfekci zdravotnické techniky. V Uherském Hradišti nyní pracuje 54 stálých a deset externích zaměstnanců. Letos se možná záchranáři dočkají i nové sanitky. U objektu se musí ještě vybudovat světelná signalizace umožňující přednostní výjezd sanitek k akutním případům.

Ve Zlínském kraji je podle krajské radní zodpovědné za zdravotnictví Hany Příleské síť záchranných služeb téměř kompletní. Chybí už jen jedno či dvě stanoviště v okrajových částech kraje v okolí obcí Starý Hrozenkov a Suchá Loz. „Pozornost teď zaměříme na Rožnov pod Radhoštěm, kde se musí stanice opravit a zvětšit, není tam již dostatečné zázemí pro lékaře,“ řekla ČTK radní. V posledních letech se nových prostor dočkali záchranáři ve Zlíně, Uherském Brodě, Valašském Meziříčí a v Bystřici pod Hostýnem.

Ohodnoťte tento článek!