Záchrance šéfuje Luděk Nečesaný: Doba vyvolených končí

Územní zdravotní a záchrannou službu v Karlovarském kraji bude ode dneška řídit Luděk Nečesaný, současný předseda představenstva Karlovarské krajské nemocnice.

A ten už dopředu avizoval, že doba některých vyvolených lékařů, kteří byli za práci nestandardně odměňováni, například brali šest set korun na hodinu, skončila.

Nečesaný zároveň zdůraznil, že tato organizace personálně zeštíhlí a čeká ji radikální reorganizace. Řízením záchranky jej pověřila Rada Karlovarského kraje.

Bývalý šéf Ivo Tukinski, jehož krajští radní odvolali loni v prosinci, dostal záchrannou službu takřkanafinančnídno. Kraj musel zasáhnout desetimilionovou půjčkou, protože jinak by záchranáři neměli peníze na provoz ani na výplaty.

Rada včera zrušila i pověření jeho zástupce Karla Vaňka vedením záchranky a pravomocikrealizacizměnna záchrance obdržel od radních do doby vyhlášení výběrového řízení právě Luděk Nečesaný.

„Má za úkol zpracovat návrh úsporných opatření včetně personálních změn,“ vysvětlil Václav Larva, krajský radní pro zdravotnictví.

Luděk Nečesaný doplnil, že skloubit práci šéfa představenstva nemocnice a záchranky lze díky strategickému řízení a týmové práci v obou institucích. „Chci situaci na záchrance stabilizovat a zamezit dalšímu plýtvání finančními prostředky,“ zdůraznil.

Ohodnoťte tento článek!