Přejít na obsah

Záchrance šéfuje Luděk Nečesaný: Doba vyvolených končí

zpět
10.1.2012
sanitka, záchranka, záchranná služba
zvětšitsanitka, záchranka, záchranná službaZdroj: ZZS HMP

sanitka, záchranka, záchranná služba | Zdroj: ZZS HMP

 

Územní zdravotní a záchrannou službu v Karlovarském kraji bude ode dneška řídit Luděk Nečesaný, současný předseda představenstva Karlovarské krajské nemocnice.

A ten už dopředu avizoval, že doba některých vyvolených lékařů, kteří byli za práci nestandardně odměňováni, například brali šest set korun na hodinu, skončila.

Nečesaný zároveň zdůraznil, že tato organizace personálně zeštíhlí a čeká ji radikální reorganizace. Řízením záchranky jej pověřila Rada Karlovarského kraje.

Bývalý šéf Ivo Tukinski, jehož krajští radní odvolali loni v prosinci, dostal záchrannou službu takřkanafinančnídno. Kraj musel zasáhnout desetimilionovou půjčkou, protože jinak by záchranáři neměli peníze na provoz ani na výplaty.

Rada včera zrušila i pověření jeho zástupce Karla Vaňka vedením záchranky a pravomocikrealizacizměnna záchrance obdržel od radních do doby vyhlášení výběrového řízení právě Luděk Nečesaný.

„Má za úkol zpracovat návrh úsporných opatření včetně personálních změn,“ vysvětlil Václav Larva, krajský radní pro zdravotnictví.

Luděk Nečesaný doplnil, že skloubit práci šéfa představenstva nemocnice a záchranky lze díky strategickému řízení a týmové práci v obou institucích. „Chci situaci na záchrance stabilizovat a zamezit dalšímu plýtvání finančními prostředky,“ zdůraznil.


Komentovat článek: Záchrance šéfuje Luděk Nečesaný: Doba…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Záchrance šéfuje Luděk Nečesaný: Doba…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Honza správné řešení  | 11. 01. 2012 07:52

Myslím, že L. Nečesaný je tím správným mužem. Je to jeden z nejlepších krizových manažerů v českém zdravotnictví. Všude kam přišel (Ml. Boleslav, Liberec), zjednal rychle nápravu věcí. Obdivuji zastupitele ČSSD z Karlových Var, že se dokáží přénést přes úzce stranický pohled na věc a vybrali pravičáka jak poleno. Přeji Luďkovi Nečesanému úspěch.

Hawkie další managor  | 10. 01. 2012 22:04

Hm, jednak část lékařů jezdila jako OSVČ, jednak lékař na záchrance je drahý. Tedy, pokud nesežene nějaké zoufalce, které nikde nechtějí.

Adviser Máte dojem, že 600 Kč/hod. brutto je hodně?  | 10. 01. 2012 19:31

Pro lékaře na záchrance??? Pro vysoce erudovaného člověka, který je neustále jednou nohou v kriminále...? Zedník mi příjde domů za 200 Kč a malíř mi nedávno vzal 300 Kč čistého na ruku za hodinu. Sorry, já zapomněl, že ten felčar vystudoval za dělnické peníze! Dvě stovky na hodinu a basta! Pak se ale nedivme, že za ty love příště přijede jen sestra, paramedik a nebo se sanitka přiřítí až za hodinu.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné