Záchranka potřebuje vlastní sídlo

záchranka, sanitka, pohotovost

Karlovarská krajská záchranná služba se bude muset do dvou let stěhovat z dosavadního sídla v přízemí krajského ředitelství hasičů v reálu hejtmanství. Výstavba vlastního sídla záchranky, kterou začal Karlovarský kraj připravovat, má vyjít na více něž sto miliónů korun.

„Záchranka se bude muset z nynějších prostor nejpozději do dvou let vystěhovat,“ uvedl karlovarský krajský radní pro zdravotnictví Václav Larva (ČSSD). „Žádají to hasiči, kteří chtějí expandovat. Aby mohli hasiči požádat o dotace na svůj rozvoj, potřebují k tomu další prostory,“ vysvětloval karlovarský krajský radní.

Nové sídlo má stát více než sto miliónů korun. „Zhruba 75 miliónů korun by měla stát výstavba samotné budovy,“ uvedl Larva s tím, že se s jejím umístěním počítá do areálu hejtmanství v karlovarské městské čtvrti Dvory. „Na dalších asi 30 miliónů korun vyjde vybavení nového sídla,“ poukázal Larva, podle kterého se začne pracovat na studii proveditelnosti k zamýšlené stavbě.

Zatím není vůbec jasné, kde kraj vezme na financování tak rozsáhlé investice finanční prostředky. „Myslím, že se jen těžko podaří najít nějaký dotační fond,“ krčil rameny první náměstek karlovarského hejtmana Martin Havel (ČSSD). Pak by zřejmě zůstaly náklady na rozpočtu Karlovarského kraje.

„Záchranka nemá vlastní zdroje pro financování investic. Odpisy odvádíme zřizovateli, tedy kraji,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Hutta, podle kterého karlovarská záchranka je jediná v republice, která nemá své vlastní sídlo.

Záchranka potřebuje vlastní sídlo
Ohodnoťte tento článek!