Přejít na obsah

Záchranné službě hrozí kolaps

zpět
30.1.2011
záchranka, sanitka, pohotovost
zvětšitzáchranka, sanitka, pohotovostZdroj: www.ambulanz-biel.ch

záchranka, sanitka, pohotovost | Zdroj: www.ambulanz-biel.ch

 

Pacienti, bojte se o život! Jestliže lékaři odejdou z nemocnic, sníží se i počet doktorů sloužících u záchranky.

Sanitky pak budou pendlovat mezi nemocnicemi a hledat, kde pacienta v ohrožení života přijmou. „V případě, že lékaři odcházející z nemocnic přestanou sloužit jako externí pracovníci na záchranné službě, znamená to zhroucení přednemocniční péče, neboť tito lékaři zajišťují minimálně polovinu služeb v mimopracovní době,“ varuje ředitel Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Jihočeského kraje Marek Slabý.

„Pokud se k exodu nemocničních lékařů přidají lékaři ZZS, kteří jsou honorováni stejně jako oni, bude to znamenat totální kolaps systému. Dlouhotrvající převozy pacientů by s sebou navíc přinesly řadu závažných, v nejhorším případě život ohrožujících komplikací,“ dodává Slabý.


Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Záchranné službě hrozí kolaps

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Záchranné službě hrozí kolaps

Komentáře

další 3 komentáře
JURA ono se moc nemluvi  | 2. 02. 2011 13:16

ano, záchranáři umí hodně-alespoň většina z nich. ale bez lékařské péče se mnoho případů neobejde. A velmi mě bude zajímat, když při hledání vhodného pracoviště ("objíždění nemocnic" - kolik jich už nyní tvrdí, že nejsou schopny zajistit ani nejzákladnější péči..) eventuelně pacient v sanitce zemře.. Kdo pak bude vinen??? Ministerstvo, které jen žvaní a neudělalo jediný solidní vstřícný krok - i když měl pan ministr za zády VELIKOU sílu a mohl se o ni opřít- ne on raději plácá bábovičky ze stejného písku jako všichni ostatní mocipáni.. Takže to obserem zase jen my - "malí" My zase budeme těmi nejhoršími.. Zdravotníci jsou rukojmími ministerstev a vůbec mocipánů, nikoli pacienti= rukojmí lékařů !!

dogous ani pošlapání názoru již nepomůže  | 30. 01. 2011 15:41

Politici tak dlouhou odmítali ustoupit, tak dlouho stáli na svém názoru. Nyní už ani pošlapání svého názoru nepomůže.

K.K.K. ono se moc nemluvi  | 30. 01. 2011 09:04

o ZS. Vsichni jenom o nemocnicich. Ale opravdu to muze skoncit peknym krachem. A saturace zachranek lekaři je špatná, převážně slouží kolegové na Dohodu Když přestanou, systém se zhroutí. Záchranáři to nevytrhnou, i když někteří umějí opravdu hodně.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné