Záchranné služby v Jihočeském kraji se sloučí v jednu organizaci

Záchranné služby v Jihočeském kraji se sloučí v jednu organizaci. Souhlasili s tím krajští radní na svém úterním zasedání. Sloučení by mělo práci záchranné služby zefektivnit. Příspěvková organizace s názvem Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje začne fungovat počátkem července…

ČESKÉ BUDĚJOVICE – řekl hejtman Jan Zahradník.

Nyní v sedmi okresech kraje zajišťuje šest středisek péči na území svého vymezeného spádu. Po sloučení v regionu postačí dvě podobná střediska, která budou koordinovat práci jednotlivých pracovišť.

Podle krajského zdravotního rady Zdeňka Hejduka lze společně s restrukturalizací očekávat také snižování počtu pracovníků. „Zda se bude propouštět, ale ukáže až ta doba,“ řekl.

Pod středisko v Českých Budějovicích kraj postupně připojil záchranku v Třeboni, Jindřichově Hradci, Dačicích, Prachaticích a stanoviště, které patřilo pod anesteziologicko-resuscitační oddělení českokrumlovské nemocnice.

Zastupitelstvu kraje pak na jeho dalším jednání radní předloží návrh na připojení dalších tří dosud samostatných pracovišť v Písku, Strakonicích a Táboře.

Rada také schválila vypsání výběrového řízení na ředitele této organizace. Komise ho vybere nejpozději v květnu, aby si ředitel mohl připravit zahájení činnosti organizace od 1. července.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!